Gori početak priprema nije mogao da bude ako se zna da su protivnici Srbije u Rusiji (Brazil, Švajcarska, Kostarika) briljirali u svojim mečevima. Navijači su posle meča "počastili" fudbalere Srbije zvižducima.

Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

Orlovi

Kolarov se utopio u sivilo ekipe, Foto: EPA/Dominik Angerer

88' GOOOOL! Maripan dovodi Čile do prednosti. Posle centaršuta sa leve strane, očajna reakcija Srbije (Matić makazicama pokušao da izbaci loptu), i Maripanu nije bilo teško da savlada Stojkovića.

Treba reći da je ovo druga postava Čilea, devet prvotimaca ne igra.

Orlovi

Srbiji večeras nista nije polazilo za nogom, Foto: EPA/Dominik Angerer

84' Luka Jović menja Mitrovića.

83' Najbolja šansa za Srbiju - Kostić i Milinković-Savić u "dva na dva" akciji pred golom Čilea, fudbaler Hamburga na kraju u ofsajdu.

80' Kolarova menja Rodić. Dakle, sada je jasno da rezultat ovde zaista nije u prvom planu.

76' Šta je sada Čile promašio?! Enrikez je prazan, ali doslovno prazan gol gledao ali loptu u njega nije ugurao...Koliko sreće za Srbiju.

66' Stojković je izgleda povredio prst na ruci prilikom prethodne intervencije. Povreda je brzo sanirana.

64' Valdes je fantastično šutirao pod prečku, Stojković se izvio koliko je dug, korner za Čileance. Najbolja šansa na utakmici.

63' Kostić i Tadić u igri su umesto Radonjića i Živkovića.

56' Mitrović je pao u šesnaestercu Čilea, traži penal ali ga neće dobiti. Malobrojna publika zabavlja se na tribinama, puno je skandiranja. U igri "orlova" vidi se i te kako da su tek na početku priprema.

52' Nemanja Radonjić definitivno je najopasniji po gol Čilea, iako je veliki deo javnosti kritikovao Krstajića što mu je dao prednost u odnosu na Aleksandra Pešića za Mondijal. Ostaje 0:0.

Počelo je drugo poluvreme. U timu Srbije Sergej Milinković-Savić zamenio je Ljajića. Matić je zamenio Milivojevića.

Poluvreme u Gracu, 0:0. Premalo gledalaca, što je i bilo za očekivati ako se zna koliko su koštale ulaznice.

44' Čile je izvršio pritisak na Stojkovića, dva šuta i korner za južnoameričku ekipu.

39' Kolarov je umalo postigao gol iz centaršuta po zemlji. Bilo je opasno po Čileance.

34' Fernandez i Valdes kombinovali su pred šesnaestercom Stojkovića, na kraju ništa. Potpuno je opao tempo utakmice, ništa se ne dešava pred jedva 1.000 gledalaca.

23' Čile je pripretio preko More. Igračima Srbije preteške su noge, naročito se sporo u odbranu vraćaju Rukavina i Kolarov. Publika bodri s tribina bivšeg stadiona "Arnold Švarceneger".

18' Prva prava prilika "orlova". Ljajić je pronašao Radonjića, a fudbaler Crvene zvezde, šutirao je sjajno posle finte...ostaje 0:0.

10' Ljajić šutira sa veće udaljenosti, bez opasnosti po gol Čileanaca. Srbija ima nešto veći posed lopte.

6' Nema kod Čileanaca Vidala, Sančeza i drugih zvezda fudbala, ali su opasniji u prvih nekoliko minuta. Srbija jako sporo prelazi napred.

Orlovi

Reprezentacija Srbije pred početak utakmice, Foto: EPA/Dominik Angerer

20:00 Utakmica je počela.

19:45 Sve je spremno za utakmicu, na tribinama su i Dejan Stanković kao i Saša Ilić.

Dejan Stanković

Dejan Stanković sa Sasom Ilićem, Foto: Alo/V. Zogović

19:10 Evo i sastava ekipe protiv Čilea: Stojković, Milenković, Tošić, Kolarov, Rukavina, Milivojević, Živković, Grujić, Ljajić, Radonjić, Mitrović.

Orlovi

Sastavi Srbije i Čilea, Foto: Alo/V. Zogović

18:40 Tu su i navijači Borca iz Banjaluke. Pesmom i litrima piva iščekuju meč sa Čileom.

orlovi

Navijači Srbije iz Banjaluke, Foto: Alo/V. Zogović

18:00 Pojavili su se i prodavci kapa, šalova i drugih navijačkih rekvizita. Šalovi i velike zastave koštaju po 10 evra, male zastave su pet.

Orlovi

Prodavci su već oko stadiona, Foto: Alo/V. Zogović

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Čile na portalu Alo!

U Gracu je tokom čitavog popodneva tmurno, oblačno, prisutna je i grmljavina uz sevanje, a u jednom trenutku padao je i grad.

Orlovi

Grad je iznenadio sve u Gracu, Foto: Alo/V. Zogović

Domaćini nisu sigurni da će večeras biti bolji uslovi za igru, tako da izabranicima Mladena Krstajića predstoji mukotrpan posao da po teškom terenu pokušaju da se dočepaju pobede.