Đerdan Šaćiri
EPA/Etienne Laurent

Đerdan Šaćiri i Mihael Lang, Foto: EPA/Etienne Laurent

Fudbaleri Švedske savladali su Švajcarsku 1:0 i plasirali se u četvrtfinale Svetskog prvenstva gde će igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Engleske i Kolumbije.

Jedini gol na utakmici postigao je fudbaler Lajpciga Emil Forsberg u 66. minutu.

17.52 - Kraj. Utakmica je završena. Švedska prolazi dalje, Švajcarci eliminisani.

17.49 - Faul za Šveđane, Lang je srušio Olsona! Švajcarac je bio poslednji igrač u odbrani i dobio direktan crveni karton. Posle konsultacije VAR tehnologije, Skomina pokazuje na slobodan udarac.

17.47 - Prilika za Švajcarce, ali bez promene rezultata.

17.42 - Švajcarci napadaju iz petnih žila ne bi li sprečili eliminaciju, Šveđani odolevaju.

17.28 - Vladimir Petković reaguje posle primljenog gola i šalje na teren napadače Seferovića i Embola, a na klupu šalje Džemailija i Zubera. A izmena nije prošla uobičajeno.

17.22 Gooool! Švedska vodi 1:0, šutirao je Forsberg, lopta je kačila Akanđija i prevarila Zomera!

Forsberg slavi gol

AP Photo/Darko Bandic

Forsberg slavi gol, Foto: AP Photo/Darko Bandic

17.15 - Šveđani se polako oslobađaju, ali fali im ozbiljnija završnica ukoliko misle da ugroze gol Zomera.

17.09 - Švajcarci sabili Šveđane u njihovom šesnaestercu, ne daju im da dođu do daha.

17.01 - Počelo je odlučujućih 45 minuta na utakmici u Sant Peterburgu!

17.00 - Uskoro kreće drugo poluvreme, a pogledajte učinak švedskog napadača Markusa Berga u prvih 45 minuta. Jedan detalj nije promakao.

16.46 - Završeno je prvo poluvreme u Sant Peterburgu. Bilo je prilika na obe strane, ali na golove se još uvek čeka.

16.39 - Po jedna šansa na obe strane. Najpre je Džemaili šutirao oštro preko gola, a potom je Švađanin Forsberg tukao iz slobodnog udarca, ali je lopta nakon što je dotakla protivničkog igrača završila pored gola.

16.37 - Ima i onih koji su očekivali mnogo više od ovog meča ili su možda samo umorni.

16.33 - Raspalio je Džaka domaćinski po lopti, ali je ona ipak otišla više nego što je on zamislio.

16.27 - Kakva šansa za Švedsku! Tukao je Berg, ali Zomer je krajnjim naporom odbranio.

16.20 - Kako meč odmiče, Švajcarci sve dominantniji, ali još uvek ne mogu da pronađu rupu u švedskom bedemu.

16.12 - Veličanstven pogled sa stadiona u Sant Peterburgu

16.05 - Sudeći prema uvodnih nekoliko minuta, Švajcarci su ti koji napadaju i drže loptu u svom posedu, ali još uvek nisu ozbiljnije ugrozili gol Švedske, koja je zamalo ušla u šansu, ali je Berg očajno reagovao.

16.00 - Utakmica je počela. Šveđani igraju u karakterisitčnoj formaciji 4-4-2, dok će napad Švajcaraca predvoditi Josip Drmić, a iza njega dejstvovati Šaćiri, Zuber i Džemaili.

15.56 - Ne baš impresivan podatak za reprezentaciju Švedske, ali ovaj meč je po mnogo čemu istorijski i za jedne i drugo, kasnije ćemo videti ko će biti junak, a ko tragičar.

15.50 - Utakmica uskoro počinje, a ekipe će igrati u sledećem sastavu.

Švajcarci i Šveđani igraju danas pretposlednju utakmicu osmine finala Svetskog prvenstva u Rusiji i imaju priliku da naprave veliki uspeh plasmanom među osam najboljih reprezentacija na planeti.

Sigurno da ni jedni ni drugi nisu očekivali da mogu da stignu tako daleko. Ko će usepti da dosanja taj san, videćemo danas u Sant Peterburgu. Švajcarci će biti oslabljeni izostankom kaiptena Stefena Lihtštajnera, koji je od 2008. godine propustio samo 25 minuta za nacionalni tim.