EPA, AP
Orlovi

EPA, AP

Orlovi slave gol, Foto: EPA, AP

Zaslužena pobeda Srbije koja je bila bolji rival tokom cele utakmice. Puno smo šansi propustili da realizujemo, naročito Sergej i Mitrogol, ali ne mari - bitan je rezultat.

Sledeći meč Srbija igra 22. juna od 20 časova u Kalinjingradu protiv Švajcarske.

KRAJ. Srbija - Kostarika 1:0. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

90+3 Prijović je nenamerno udario jednog igrača Kostarike koji se i nije proslavio u ulozi glumca. Usledio je video pregled incidenta, sudija Didiju na sreću, odlučio je da ne da Prijoviću crveni karton.

89' Neumornog Mitrovića zamenio je Prijović. Još samo nekoliko trenutaka do upisivanja prva tri boda na Mondijalu...

87' Srbija je možda oštećena za penal - Sergej je posle simultanke pred golom Navasa sjajno asistirao Mitroviću koji je oboren. Sudija Didiju pokazao je da srpski napadač što pre ustane i vrati se u meč.

82' Rukavina umesto Tadića, Krstajić brani 1:0.

Navijači

Tanjug/Tanja Valič

Navijači gledaju duel u Beogradu, Foto: Tanjug/Tanja Valič

77' Kakva šansa za Kostića! Tadić je sve odradio po boku, usledio je oštar centaršut, fudbaler HSV-a spetljao se pred Navasom, šteta.

73' Odlična reakcija Milenkovića pred golom Stojkovića...bilo je opasno. Kolindres ulazi u igru umesto Guzmana. Kostarikanci su odradili sve tri promene.

70' Adem Ljajić ide na klupu, puno je toga uradio danas. U igri je Filip Kostić.

66' Bolanjos i Kempbel su ušli u igru umesto Venegasa i Urenje. Kostarika osetno pojačava navalu. Srbija u ovim trenucima oprezno igra.

56' GOOOOL! To je taj Aleksandar Kolarov! "Bomba" iz slobodnog udarca posle faula nad Mitrovićem. Osećalo se da možemo.

55' Mitrović je oboren pred kaznenim prostorom, žuti karton za Guzmana.

49' Plakaćemo za ovim minutom ako ne pobedimo!

Mitrović je dobio fantastičan pas, izašao je sam pred Navasa, as Reala pročitao ga je i nogom je odbranio svoj gol.

46' Nema promena u sastavima, Kostarikanci agresivniji u nastavku.

POLUVREME. Srbija - Kostarika 0:0.

Orlovi

EPA/Wallace Woon

Sergej je propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu, Foto: EPA/Wallace Woon

43' Kakva šansa za Sergeja, volej u padu i iz okreta, Navas teškom mukom brani! Na kraju se ispostavilo da je bio ofsajd pa gol, da je postignut, ne bi bio priznat. Inače gruba i prljava igra Kostarikanaca.

39' Dobar udarac Venegasa nakon što se Tošić okliznuo. Lopta je, na sreću, otišla preko gola.

36' Veljković se zagreva, da li je to neko povređen? Na tribinama kao u Meksiku '86 kada su izmišljeni "talasi".

Mladen Krstajić

AP

Mladen Krstaji daje uputstva, Foto: AP

27' Umalo 1:0 za Srbiju, odlično je Milinković-Savić uputio udarac ka Navasu.

26' Bori se Mitrović kao lav u šesnaestercu Kostarike, ipak za sada su rivali bolji u odbrani. Dobio je dosad već nekoliko jako dobrih pasova od Ljajića i Tadića.

20' Sudija Didiju iz Senegala pokazao je prvi žuti karton na meču i to Kalvu.

Orlovi

EPA/Tatiana Zankovich

Mitrogol u akciji, Foto: EPA/Tatiana Zankovich

15' Odlična je Srbija po boku, upotrebljiv pas ka Mitroviću, na kraju ostaje 0:0. Na tribinama puno Ruskinja aplaudira svaki put kad Sergej Milinković-Savić primi loptu.

12' Opasan skok i pokušaj Gonzalesa da sa nekoliko metara dovede Kostarikance do prednosti. U ovim trenucima oni imaju više loptu u posedu. Mitrović na drugoj strani solidno upućuje šut.

7' Na tribinama je, kako javlja reporter "Alo!" više Kostarikanaca. Rusi kliču "Srbija, Srbija!". Kolarov je odlično šutirao sa 25 metara, pored gola.

Orlovi

AP

Stojković je već dva puta morao da intervenise, Foto: AP

4' Odlična akcija Kostarike, na kraju Stojković siguran. Na drugoj strani već drugi korner za Srbiju.

2' Dva dobra napada Srbije, Ivanović posle kornera pokušava glavom, ništa opasno.

14:00 Počela je utakmica.

13:56 Intonirane su himne, meč počinje za koji minut.

13:50 Zagrevaju se "orlovi", na njihovim licima primećuje se pobednička odlučnost.

Orlovi

AP

Zagrevanje pred spektakl, Foto: AP

13:35 Srpsku delegaciju na tribinama predstavljaće Slaviša Kokeza, Vanja Udovičić, Savo Milošević, Nenad Bjeković, Jovan Šurbatović, Zoran Laković i Dejan Stanković.

Orlovi

Alo/M.Metlaš

Sve je spremno za početak meča, Foto: Alo/M.Metlaš

13:25 Evo šta i kome pevaju navijači Srbije u Samari!

13:05 Kostarikanci su na terenu, u centru pažnje naravno golman Kejlor Navas.

Kejlor Navas

AP

Kejlor Navas, Foto: AP

12:50 SASTAVI:

12:44 Evo i Srba koji polako pristižu na "Samara arenu".

#worldcup2018 #russia #srbija

A post shared by Just Mr. Black (@_just_mr_black_) on Jun 17, 2018 at 3:41am PDT

12:43 Kostarikanci se polako okupljaju ispred stadiona...

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Kostarika na portalu Alo!

Konačno je došao i taj da da naši "orlovi" "polete" u pravom smeru, ka golu jednog od najboljih čuvara mreže sveta, Kejlora Navasa.

Da li će zvezda Reala ostati nesavladiva zavisi samo od spretnosti Mitrogola, Sergeja i drugova.

Kostarikanci veruju u pobedu, čak i njihove novinarke u press centru, ali u Srbiji ipak vlada realniji optimizam.

Orlovi

Orlovi znaju kako protiv Kostarike, Foto: Alo/M.Metlaš

✈? #samara

A post shared by Nemanja Matic (@nemanjamatic) on Jun 15, 2018 at 5:51am PDT

Videćemo danas da li je Bolivija, inače najslabija ekipa Južne Amerike bila realni sparing partner za nas, nadajmo se da jeste.

EPA/Dominik Angerer

Mladen Krstajić, Foto: EPA/Dominik Angerer

"Radim sa profesionalnim momcima, koji su dokazani širom Evrope u klubovima. Čista mi je savest, jer stvarno odlično radimo i to su stvari koje me čine srećnim. Čast mi je što ću biti na klupi na Svetskom prvenstvu", rekao je Mladen Krstajić uoči meča sa Kostarikom.