EPA/Zurab Kurikuridze
Nemačka - Meksiko

AP

Nemačka - Meksiko, Foto: AP

Veliko iznenađenje na Mondijalu, ali samo na papiru. Onaj ko je gledao utakmicu ne msili tako, već da su momci u zelenim dresovima bili ravnopravan rival "pancerima". Fudbaleri Meksika savladali su rezultatom 1:0 aktuelnog šampiona sveta, reprezentaciju Nemačke. Čovek odluke bio je Irving Lozano koji je u 35. minutu smestio loptu iza leđa Manuela Nojera i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Utakmica je bila uzbudljiva od samog starta. Meksiko je krenuo silovito, nije ih bilo briga to što preko puta imaju prvaka sveta i ekipu koja pretenduje na odbranu "boginje".

Napadali su hrabro i odvažno, Nemci su takođe imali nekoliko fantastičnih prilika, ali prvi i jedini gol videli smo desetak minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Lozano iskoristio odlilično dodavanje Čičarita i smestio loptu u mrežu u neodbranjivi deo.

Meksiko je taktizirao u drugom poluvremenu. Povukli su se, čuvali rezultat i uglavnom vrebali šansu iz kontri, a imali su ih nekoliko.

Kako se meč bližio kraju, Nemci su sve više stezali obruč oko gola Giljerma Očoje, ali uporni i borbeni Meksikanci uspeli su da odole atacima "pancera" i zabeleže zalta vrednu pobedu.

Izdvojili smo najzanimljivije fotografije uoči i za vreme meča:

TOK UTAKMICE:

18.50 - KRAJ MEČA! VELIKA POBEDA MEKSIKA!

18.45 - Vau, kakav udarac. Brandt umalo da donese izjednačenje Nemcima. Lopta je pohujala pored stative.

18.40 - Pet minuta ostalo je do kraja meča. Meksiko na pragu velike pobede.

18.35 - Lajun je imao priliku da reši meč. Iz trkao je predriblao nekoliko igrača, ali je šutirao preko gola.

18.32 - Ređaju se napadi Nemaca, Rojs je šutirao pored stative.

EPA/Eduardo Verdugo

Nemačka - Meksiko, Foto: EPA/Eduardo Verdugo

18.25 - Humels! Najbolja prilika za Nemačku do sada. Nije je iskoristio defanzivac "pancera".

18.20 - Meksiko je propustio još jednu sjajnu šansu, Ernandez se spetljao i posalo lošiju Loptu Veli. Imali su "sombrerosi" akciju dva na jedan.

18.15 - Nemci konkretniji u drugom poluvremenu, svakako žele da ostanu neporaženi.

Nije na odmet da se još jednom podsetimo gola Irvinga Lozana:

18.00 - Počelo je drugo poluvreme, mogu li Meksikanci da očuvaju prednost ili će Nemci slomiti otpor rivala i sprečiti veliko iznenađenje. Uslovno rečeno veliko iznenađenje, Meksikanci su bili ravnopravan rival aktuelnom svetskom šampionu.

Navijači Nemačke, Foto: EPA/Clemens Bilan

17.45 - Kraj prvog poluvremena! Meksiko golom Lozana vodi 1:0. Predahnite malo, a onda ponovo budite uz naš portal jer nas očekuje pregršt uzbuđenja sa ovog meča.

17.40 - Toni kros pogađa prečku iz slobodnog udarca. Umalo da nemci anuliraju prednost Meksika.

17.35 - Evo Golaaaaaa! Lozanooooo... Meksiko vodi 1:0!

Nikakvo iznenađenje nije ovo vođstvo Meksika. Od starta su ravnopravan rival aktuelnom svetskom šampionu. Obe ekipe su stvarale šanse, Meksikanci su prvi zatresli mrežu. Čičarito Ernandez je sjajno uposlio Irvinga Lozana, a ovaj se odlično snašao i smestio loptu iza leđa Nojera.

17.30 - Gledamo odličan fudbal. Napadaju i jedni i drugi, ali golova i dalje nema. Zaista čudno jer stvoreno je bar 10 sjajnih šansi na obe strane.

17.15 - U prvih 15 minuta meča Nemci su stvorili tri sjjane šanse, dok je Meksiko imao dve više. Čičarito Ernandez se nije najbolje snašao ispred Nojera. Utisak je ipak da su Meksikanci bez ikakvog respekta ušli u meč sa Nemcima.

Lozano umalo da savlada Nojera

EPA/Zurab Kortsikidze

Lozano umalo da savlada Nojera, Foto: EPA/Zurab Kortsikidze

17.10 - Erera je tekao sa dvadesetak metara, ali se Nojer sjajno bacio i ukrotio šut.

17.02 - Verner potom šutira... Pored gola. Dve sjajne šanse na startu meča.

17.01 - Evo prilike! Sjajna šansa za Meksikance, Lozano je šutirao, izblokirao je Boateng.

17.00 - Počela je utakmica, Meksikanci su krenuli sa centra...

16.50 - Izlaze na teren aktuelni svetski prvaci. Naspram njih će biti nepredvidivi Meksikanci. Prvo intoniranje himne, pa onda nadamo se lep fudbal.

16:30 SASTAVI:

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Nemačka - Meksiko na portalu Alo!

Došao je red i na "pancere" da debituju u Rusiji i to u njenoj prestonici.

Meksikanci ko Meksikanci, uporni, nepredvidivi i tvrdi na terenu, Nemcima svakako neće biti lako.

S druge strane, četa Joakima Leva nije briljirala tokom priprema.

Na stranu poraz rezervne postave protiv Austrije, problem kod Nemaca je unutrašnja atmosfera u ekipi.

Prvo su se na jednom treningu potukli Rudiger i Kimih, potom je Lev sa spiska precrtao Leroja Sanea, što je šokiralo celu naciju.

Na kraju je izbio i skandal oko slikanja Mesuta Ozila i Ilkaja Gundogana sa predsednikom Turske, Redžepom Tajipom Erdoganom.