EPA,AP
Mondijal

EPA,AP

Hrvatska - Engleska, Foto: EPA,AP

Kraj. Hrvatska - Francuska 2:1. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

118' Badelj je zamenio Modrića. Dalić je očito ubeđen da je ovo kraj, da nema penala.

115' Izlazi strelac drugog gola Mandžukić, ulazi Vedran Ćorluka. Hrvati gledaju da na sve načine kupuju vreme navodnim povredama. Tripije se povredio, mora napolje. Englezi do kraja igraju sa desetoricom.

111' Samo jednom se u 18 poslednjih slučajeva dogodilo da ekipa koja vodi na poluvremenu polufinala, na kraju izgubi meč.

109' GOOOOL! Mandžukić je sjajno iskoristio pas Perišića, Englezi u potpunom nokdaunu.

105' Kraj prvog produžetka. Odličan napad Hrvata. Rakitić na kraju asistira Kramariću, šut je izblokiran. U narednom napadu Pikford spasava Engleze, za sekund je bio brži od Mandžukića.

Mondijal

EPA,AP

Englezi prave plan za produzetak, Foto: EPA,AP

99' Šime Vrsaljko biće heroj Hrvatske ako ova ekipa ode u finale.

Vrsaljko je posle centaršuta sa strane, sprečio da Stons postigne gol tako što je sa gol-linije izbacio loptu. Kramarić u igri, Rebić na klupi.

98' Hrvatska je treća reprezentacija u istoriji SP koja igra tri puta produžetke. Prva je bila - Engleska. I to u Italiji '90 kada je u dva navrata prošla na produžecima, a jednom posle penala.

93' Tek sad se u produžecima ništa ne dešava na terenu. Pivarić ulazi u igru, na klupu ide Strinić. Dajer menja Hendersona.

Mondijal

EPA,AP

Hrvati se konsoliduju za produzetak, Foto: EPA,AP

91' Deni Rouz zamenio je Ešlija Janga. Zlatko Dalić na drugoj strani JOŠ NIJE nijednu izmenu napravio.

Kraj. Gledaćemo produžetke.

90+1' Kejn je imao šansu posle slobodnog udarca Tripijea, šutira pored gola. Produžeci, treći put zaredom za Hrvate.

81' Velika konfuzija u odbrani Engleza...Modrić i Perišić umalo da zbune Pikforda, uzmu mu loptu i potpuno preokrenu rezultat u svoju korist.

79' Neverovatan podatak - Englezi su imali samo 30 posto posed lopte u drugom poluvremenu. Jako loše igraju u nastavku, potpuno su se povukli i tek posle gola Perišića setili su se da treba i napasti.

72' Stativa Perišića!

70' Rašford menja Sterlinga. Da li to Garet Sautgejt razmišlja o produžecima?

69' GOOOOL! Ivan Perišić donosi Hrvatima izjednačenje. Samo ovde je sudija Čakir morao da sudi opasnu igru jer je Perišić đonom postigao gol.

61' Blaga inicijativa Hrvata, ali prava uspavanka na terenu.

56' I dalje se ništa ne dešava. Hrvati sve nervozniji, Mandžukić je dobio i žuti karton. "Vatreni" su izvukli dva kornera, bez rezultata.

49' Loš fudbal u nastavku, Englezi su se malo povukli. U timu Hrvatske Rebić i Perišić zamenili su strane.

Počelo je drugo poluvreme, nema promena u sastavima. Na tribinama 78.000 gledalaca.

Poluvreme. Engleska - Hrvatska 1:0.

35' Mogla je Engleska do drugog gola, Lingard je traljavo završio akciju.

31' Šut Rebića koji se dobro kretao, Pikford na mestu. Hrvatska kao da polako dolazi k sebi.

29' Neverovatna šansa za Englesku - Kejn oči u oči sa Subašićem pogađa stativu. Na kraju prekasno pomoćni sudija signalizira da je bio ofsajd.

25' Rasplamsala se igra na sredini terena, briljiraju Lingard i Ali. Umalo kontra za 2:0, Brozović i Vrsaljko na vreme intervenišu. I korisnicima društvenih mreža čini se da je Hrvate stigao ozbiljan umor na Mondijalu.

19' Prvi pristojniji pokušaj Hrvatske, probao je Perišić ali pored gola.

14' Dobar pokušaj Megvajera posle kornera. Englezi su iz prekida najjača ekipa na svetu, bez konkurencije. Na tribinama je i čuveni vođa Roling Stonsa, Mik Džeger.

Mondijal

EPA

Mik Dzeger u većem drustvu, Foto: EPA

13' Strašno brzo ide prenos lopte Englezima...u napadu su uvek bar tri fudbalera. Hrvatska deluje tromo i pomalo nesređeno na terenu.

9' Engleska i pored vođstva nastavlja s napadima. Ovaj gol Tripijea je šesti iz prekida na Mondijalu za ovu selekciju.

5' GOOOL! Tripije kao Kolarov, "bomba" iz slobodnjaka! Subašić nemoćan. Prethodno je Modrić srušio Dele Alija.

Počela je utakmica. I na Vimbldonu, Ivanišević protiv Henmana.

19.55 Zvezde Liverpula, Džordan Henderson i Dejan Lovren sreli su se u tunelu pre meča. Zagrljaj se podrazumevao.

19.50 Neumorna hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović nije gubila vreme na samitu NATO. Podelila je dresove Terezi Mej i Donaldu Trampu. Za to vreme, u Moskvi - intoniranje himni.

19.30 Klip koji je oduševio ceo svet. Kad se navija, navija se. Kad dođe poziv da se spasavaju životi - NIŠTA nije preče od toga.

19.00 SASTAVI:

18.45 - Britanski mediji javljaju da je umalo došlo do incidenata pred stadionom "Lužnjiki". Srećom, mnogobrojna policija sprečila je navijače dve reprezentacije da uđu u klinč.

18.00 - Engleska ima pravu podršku za večeras!

16.45 - Englezi su ljubomorni na veliku zastavu Hrvata u centru Moskve. Njihovi navijači za to vreme, uglavnom su u pabovima.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Hrvatska - Engleska sa Mondijala, na portalu Alo!

Nekoliko hiljada Hrvata celog popodneva šetaju centrom Moskve pevajući svoje pesme.

Rusi, koji su upravo od Hrvatske i eliminisani, mršte se dok gledaju kako "vatreni" razvijaju veliku zastavu dugu skoro 100 metara na putu za stadion.

Hrvati su ubeđeni u pobedu nad Engleskom koja čeka svoje prvo finale SP još od 1966. godine kada je i postala prvak sveta.