EPA/Peter Powell
Leo Mesi

Leo Mesi slabo je izveo penal protiv Islanda, Foto: EPA/Peter Powell

U Moskvi se dogodilo prvo veće iznenađenje. Island, koji su mnogi potcenili pre početka SP, pokazao je da nije slučajno došao u Rusiju.

Argentina je bila bolji rival, naročito u prvom poluvremenu, međutim Mesi, Aguero i ostali nisu uspeli da probiju skandinavski bedem u drugom delu igre.

Naročito su "gaučosi" pali posle 64. minuta kada je Leo Mesi očajno izveo penal. Selektoru Horheu Sampaoliju ostaje da novinarima na konferenciji odgovori zbog čega je čekao 86. minuta da u igru uvede Gonzala Iguaina, dok mu je Paolo Dibala ostao na klupi.

KRAJ UTAKMICE. Argentina - Island 1:1. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

88' Posle dva minuta "pletenja mreže" oko "parkiranog autobusa" Islanda, Maskerano šutira pravo u Haldorsona. Finbogason ide na klupu, u igri Sigudarson.

Argentina

EPA/Yuri Kochetkov

Argentina - Island, Foto: EPA/Yuri Kochetkov

86' Iguain je u igri umesto Meze. Mesi se trudi iz petnih žila da izbegne epitet tragičara dana.

80' Mesi je sjajno šutirao sa petnaestak metara, lopta ide pored gola.

Leo Mesi

EPA

Leo Mesi, Foto: EPA

77' Pavon je oboren u kaznenom prostoru Islanda, postojao je kontakt. Sudija Marcinjek pokazao je da nema penala.

75' Neobična izmena Sampaolija - Pavon umesto Di Marije. Gunarson na drugoj strani napušta teren, u igri je Skulason. Ovaj momak je defanzivac, dakle Island i definitivno ide na remi.

71' Solidan pokušaj Di Marije s distance, ali pravo u Haldorsona. Mesi se nervira, pokušava solo prodorima da nadomesti promašaj sa bele tačke, ne ide mu. Sampaoli i dalje ne uvodi u igru Dibalu ili Iguaina.

Leo Mesi

EPA

Leo Mesi izvodi penal, Foto: EPA

63' Mesi je izveo slobodnjak iz jako dobre pozicije, lopta odlazi preko gola. Islanđani kliču ime Haldorsona, golmana koji može postati junak dana.

61' Penal za Argentinu! Mesi je promašio, vrlo loše ga je izveo.

54' Ever Banega menja Bilju. Islanđani i dalje zadovoljni sa svojom prvom postavom.

51' Otamendi je pokušao s distance, u narednom napadu Islanđani odgovaraju dobrim udarcem Sigurdsona.

46' Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u sastavima ekipa.

44' Vrlo opuštena odbrana Argentine dopustila je Sigurdsonu da u dva navrata ozbiljno zapreti. Jako dobar Island u finišu prvog poluvremena.

41' Sporna situacija u kaznenom prostoru Islanda, sudija Marcinjak iz Poljske pokazao je da se igra nastavi. Uzalud protesti Maskerana i Di Marije.

32' Odličan šut Lukasa Bilje. Lepa utakmica, puno brzih akcija i truda sa obe strane. Neće se Island predati tek tako, što je i očekivano, iako je Argentina veliki favorit u duelu.

23' GOOOOL! To je taj Island koji je napravio iznenađenje u kvalifikacijama - Finbogason!

19' GOOOOL! Kun pogađa posle asistencije Roha. Sjajan napad Argentine, fantastična reakcija napadača Mančester sitija.

15' Brz tempo, kakav nije viđen dosad na Mondijalu, ali i puno grešaka.

9' Au kakva šansa za Island. Greška Taljafika u odbrani, Bjarnason u naletu šutira pored gola. Puno sreće za Argentinu.

7' Isti pokušaj, ista završnica, samo umesto Otamendija, sada je Taljafiko šutirao glavom pored gola. Očito uvežbane akcije "gaučosa" sa treninga.

Leo Mesi

AP

Leo Mesi u dogovoru s Mezom, Foto: AP

3' Otamendi je umalo doveo Argentince do vođstva. Prethodno je Mesi izveo slobodnjak sa leve strane.

15:00 Počela je utakmica u Moskvi. Koliko je jak sastav "gaučosa" najbolje govori podatak da su na klupi napadači Juventusa, Paolo Dibala i Gonzalo Iguain!

14:45 Fantastična atmosfera na stadionu u Moskvi, više od 40.000 gledalaca već sada je na tribinama.

Mondijal

EPA, AP

Puno je Islandjana na tribinama, Foto: EPA, AP

Sve oči uprte su u Mesija koji je nekoliko puta manhuo navijačima dok su skandirali njegovo ime.

Leo Mesi

Leo Mesi, Foto: EPA/Peter Powell

14:15 SASTAVI:

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Grupe D, Argentina - Island na portalu Alo!

Dijego Maradona

AP

Dijego Maradona u drustvu seika, Foto: AP

U centru pažnje u Moskvi, danas će biti svakako neverovatni Leo Mesi, kojem mnogi stručnjaci ali i sunarodnici godinama unazad zameraju da se ne trudi dovoljno u nacionalnom dresu kao kad igra za Barselonu.

Zbog toga je argentinski "čarobnjak" s loptom već jednom napustio reprezentaciju, ali evo sada ima priliku da svima zapuši usta.

Protivnik je debitant na Mondijalima, reprezentacija Islanda koju s klupe predvodi jedan - zubar.