EPA/Martin Divisek
orlovi

AP

Mitrović postize gol, Foto: AP

Ko je mogao da pretpostavi posle savršenog starta i gola Mitrovića da će kola krenuti nizbrdo?

Svako ko ne poznaje snagu i igru Švajcarske. I Brazil im je rano dao gol pa je na kraju bilo 1:1. Srbija je u većem delu susreta bila u podređenom položaju. Naročito u finišu kada igrači Srbije nisu imali nimalo snage za trčanje.

Ostaje nam da se vadimo protiv Brazila, inače prvog favorita Mondijala po kladionicama.

KRAJ. Srbija - Švajcarska 1:2. Hvala vam što ste pratili prenos na portalu Alo!

89' GOOOOL! Šaćiri je postigao drugi gol za Švajcarsku. Katastrofalna intervencija odbrane Srbije, prespori defanzivci Srbije nisu mogli da sustignu napadača Švajcarske.

83' Zuber se prošetao pored Ivanovića, šutirao je pored gola. Jedno je sigurno - da nismo trkački nastrojena ekipa, nismo.

81' Radonjić ulazi umesto Luke Milivojevića. Poslednja šansa za napad.

78' Ljudi širom sveta ne mogu da veruju da sudija Brih nije svirao jedanaesterac za Srbiju.

73' Embolo menja Džemailija u timu Švajcarske. Na ponovljenim snimcima jasno se vidi da je Srbija zaista oštećena za jedanaesterac.

69' Odličan napad Srbije, posle dužeg vremena. Na kraju Kolarov odlično centrira sa leve strane, ali Mitrović kao da na drugoj stativi nije očekivao da će lopta proći pored svih nogu do njega. Šteta.

66' Srbija je, čini se ovde oštećena za penal. Mitrovića su držala dva Švajcarca rukama, sudija Brih svirao je faul u napadu!

63' Prva izmena u timu Srbije - Ljajić menja Kostića.

58' Odličan udarac Šaćirija. Švajcarci bolji u nastavku.

orlovi

EPA,AP

Dzaka slavi gol uz orla na rukama, Foto: EPA,AP

55' Supruga Granita Džake oglasila se na mrežama podrškom ekipi Vladimira Petkovića.

52' GOOOOL! Granit Džaka opalio je po lopti sa više od 20 metara, Stojković nemoćan. Ivanović je krenuo u blok i okliznuo se. Da nije, lopta bi ga pogodila, ovako 1:1.

46' Drugi deo igre počeo je izmenom u švajcarskim redovima - Seferovića je zamenio Gavranović.

Poluvreme. Srbija - Švajcarska 1:0. Srbiji početak i kraj poluvremena, "sajdžijama" sve između toga.

orlovi

EPA,AP

Tosic je propustio veliku priliku, Foto: EPA,AP

45' Briljantni Tadić šutira tik pored gola Zomera. Najbolji igrač Srbije u prvom poluvremenu. Žuti karton Matiću. Pre toga i Milivojeviću. To nikako ne valja.

43' Neverovatno šta je Tošić promašio. Usamljen na drugoj stativi posle prekida, pored gola šutira.

37' Lepa prilika za nas - Kolarov je izveo slobodan udarac, lopta se odbila do Tadića, a ovaj je iz veće udaljenosti testirao Zomera.

34' Sergej je prvi "požuteo" zbog nesmotrenog starta. Ozbiljnija rasprava Mitrovića i Šaćirija.

29' Najbolja šansa za Švajcarsku. Zuber je odlično asistirao Džemailiju, ovaj sa pet-šest metara odlično upućuje udarac. Stojković krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

Statistika sve govori - Švajcarci daleko više imaju loptu u posedu.

23' Šaćiri je sjajno šutirao, ali je u zadnji čas izblokiran. Interesantno, kad god Granit Džaka primi loptu, dobija vrlo jaku porciju zvižduka sa tribina. Slično je i sa Šačirijem. Ori se "Srbija, Rusija"!

19' Mitrović je pokušao makazicama da matira Zomera. Za taj pokušaj dobio je prigovor ostalih "orlova". Ne bi valjalo da se sada pri idealnom rezultatu raspravljaju.

14' Sergej je odlično šutirao sa distance. Krećemo se, kombinujemo, vraćamo se brzo u odbranu, za sada Srbija izgleda - odlično. Švajcarci još bez šuta na gol, Srbija ima dva.

12' Stadionom se ori "aufiderzen" ("doviđenja" - op.nov.), sjajna atmosfera, Švajcarci u potpunom šoku na tribinama.

10' Odlična prilika za Švajcarsku. Ivanović je prelako ispao iz igre, Džemaili šutira tik pored gola Stojkovića.

5' GOOOOL! Aleksandar Mitrović sjajnim skokom pogađa metu, Jan Zomer nemoćan, Srbija vodi sa 1:0! Ovo je Mitroviću 17. gol na 39 utakmica.

Prethodno je Mitar takođe sjajno uputio udarac. Pritisak "orlova" urodio je plodom!

2' Prvi su pripretili srpski fudbaleri. Kolarov je centrirao ka Mitroviću, odličan Akanđi u odbrani.

Utakmica je počela.

19:48 Stranci su podeljeni oko favorita. Čak i u porodicama.

19:45 Amerikanci su najavili utakmicu interesantnom slikom na Tviteru. Evo koja su dva najbolja igrača Srbije i Švajcarske po njima.

19:40 Ovaj zagrljaj i poljubac oduševio je sve - Haris Seferović i Adem Ljajić pre početka meča.

Adem Ljajić

EPA/Laurent Gillieron

Adem Ljajić i Haris Seferović, Foto: EPA/Laurent Gillieron

19:35 Tviter se već usijao od podrške fudbalerima.

19:30 Poslednja poruka "orlovima" pred meč.

19:00 SASTAVI:

18:50 Švajcarci polako ali sigurno dolaze takođe na stadion...

Orlovi

Alo/D.J.Bužić

Navijači Svajcarske, Foto: Alo/D.J.Bužić

18:40 Srpske navijače pred stadionom u Kalinjingradu dočekali su i neki ruski, tačnije navijači Spartaka.

Orlovi

Navijači Spartaka, Foto: Alo/D.J.Bužić

Oni traže pravdu za Pašu, jednog od vođa navijača koji je na EURO 2016 u Marseju prvo prebijen, a onda i uhapšen. Tom prilikom, na sebi je imao majicu na kojoj je pisalo: "Ja sam Rus".

18:34 Ukoliko se pitate kako je izgledao korteo Srba u Kalinjingradu, sad će vam sve biti jasnije:

18:30 Srba zaista ima od Perta do Montreala, od Knina do Osla...

Orlovi

EPA

Okupirali smo Kalinjingrad, Foto: EPA

18:25 Au, kakav prizor - ujedinjeni srpski navijači iz celog sveta u korteu marširaju ka stadionu.

Orlovi

Svi u napad, 'ajmo, 'ajde, Foto: Alo/D.J.Bužić

18:15 U moru pesama koje pevaju oko stadiona srpski navijači, dominira ona "stara": "Ko ne skače, taj je...."

Orlovi

Rusi nam masu sa terasa i prozora, Foto: Alo/D.J.Bužić

18:00 Na tviteru - koliko ljudi, toliko različitih pogleda na utakmicu.

17:45 U anketi, napravljenoj na licu mesta, nekoliko sati pre početka utakmice, saznali smo koji rezultat prognoziraju srpski navijači:

17:35 Evo i prve slike "ujedinjenih" navijača danas. Doduše s ozbiljnom razlikom u godinama, ali ko još za to mari...

Orlovi

EPA/Armando Babani

Srbi i Svajcarci pod jednom zastavom, Foto: EPA/Armando Babani

17:25 Šta mislite, ko će od njih da postigne gol večeras?

17:12 Na derbi sa Švajcarskom, iz Beograda su stigli Boban i Nevenka, stari znanci sa "večitih derbija".

Orlovi

Najlepsa slika do sada, Foto: Alo/D.J.Bužić

17:09 Jedan Srbin danas je "smuvao" Švajcarkinju!

Orlovi

Alo/D.J.Bužić, M. Metlaš

Tri poljupca hoću ja..., Foto: Alo/D.J.Bužić, M. Metlaš

17:07 Vreme je za nove slike iz Kalinjingrada! Tu je ekipa "od Sombora do mora", zatim čuveni deda Milenko iz Šumarica, i još puno, puno naših navijača iz svih delova sveta.

17:00 Hrabro, "orlovi"!

16:55 Evo ko je NAJVATRENIJI navijač Srbije danas - Aleksej Melihov.

Orlovi

Ludnica u Kalinjingradu, Foto: Alo/D.J.Bužić, M. Metlaš

Dobar dan i dobro došli u tekstualni prenos dešavanja pre utakmice, kao i samog meča Srbija - Švajcarska na portalu Alo!

Orlovi

alo.rs

Alo je uvek na licu mesta, Foto: alo.rs

Kako je Brazil u finišu "slomio" Kostariku (2:0) sada je prvi u grupi sa četiri boda, jedan više od Srbije.

Orlovi

Srpsko kolo, Foto: Alo/D.J.Bužić, M. Metlaš

Ako ne želi da matematiku i više sile doziva u pomoć, selektor Mladen Krstajić zna šta mu je činiti.

Orlovi

Atmosfera je dovedena do usijanja i pre meča, Foto: Alo/D.J.Bužić, M. Metlaš

"Orlovi" će igrati srcem ali i razumom protiv opasnih Švajcaraca ukoliko žele novu pobedu i prolaz u osminu finala.