Hrvati
EPA/RUNGROJ YONGRIT
Hrvati

Hrvati slave golove, Foto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

Fudbaleri Hrvatske savladali su Nigeriju u Kalinjingradu rezultatom 2:0 u drugom današnjem meču u grupi D. Za trijumf "vatrenih" najzaslužniji su bili Nigerijac Etebo koji je u 33. minutu postigao auto-gol, kao i Luka Modrić posle hladnokrvno realizovanog penala u 71. minutu meča.

U istoj grupi Argentina je ranije danas remizirala sa Islandom (1:1), tako da su naše zapadne komšije izbile na prvu poziciju.

Hrvati

Slavlje posle prvog gola , Foto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

Utakmica nije bila previše uzbudljiva. Posle početnog opipavanja pulsa, Hrvati su preuzeli inicijativu i imali nekoliko ozbiljnijih pretnji, da bi prvenac na SP 2018 postigli nakon odličnog centaršuta kada je Mandžukić skočio i glavom uputio loptu ka drugoj stativi, a lopta je od noge Eteba završila u mreži.

Hrvatska je od tog trenutka iskusno čuvala rezultat. Uspeli su Dalićevi izabranici da zavore sve prilaze golu, a samo jedna situacija bila je dovoljna da zacementiraju pobedu nad "super orlovima". Bilo je to u 71. minutu meča kada je posle vazdušnog duela Ekongo oborio Marija Mandžukića, nakon čega je arbitar pokazao na belu tačku, a Modrić rutinski realizovao.

Slavlje posle Modričćevog gola

AP/Michael Sohn

Slavlje posle Modričćevog gola, Foto: AP/Michael Sohn

Posle ovog meča Nigerija je definitivno autsajder u grupi, a velika bitka će se voditi između Argentine, Hrvatske i Islanda za mesta koje vode u nokaut fazu.

TOK MEČA:

22.52 - KRAJ UTAKMICE! Hrvatska je pobedila Nigeriju rezultatom 2:0!

22.40 - Ulazimo u finiš meča, kristalno je jasno da će "vatreni" zabeležiti trijumf na mondijalskoj premijeri u Rusiji. Pitanje je samo kojim će se rezultatom završiti utakmica.

22.30 - Goooooool! Modrić za vođstvo Hrvatske 2:0 u 71. minutu.

Zvezda Reala poslao je golmana u jednu, a on šutirao u drugu stranu. Mirno, hladnokrvno...

22.28 - Nigerijci protestuju, da li je ovo penal za Hrvatsku? Jeste! Ekongo je oborio Mandžukića u petercu posle vazdušnog duela. Loptu na belu tačku postavlja Modrić.

22.15 - Nigerijci i dalje ne pronalaze način da ugroze Danijela Subašića. Hrvati iskusno čuvaju rezultat.

22.02 - Počelo je drugo poluvreme. Da li će Hrvati zadržati prednost i evenzualno postići još neki pogodak ili će Nigerijci anulirati prednost.. Odgovor ćemo dobiti za nekih pedesetak minuta.

21.47 - Kraj prvog poluvremena u Kalinjingradu. Hrvatska vodi 1:0 posle auto-gola Eteba.

21.45 - Ivobi je šutirao jako posle odbitka, ali se Mandžukić odlično postavio u šesnaestercu. Odbrana se Hrvatska.

21.40 - Nigerija za sada nema odgovor. Hrvati čuvaju prednost iz 33. minuta, ulazimo u finiš prvog poluvremena.

21.32 - Goooooooool! Hrvatska vodi 1:0!

Trenutak kada lopta ulazi u nigerijsku mrežu

EPA/ARMANDO BABANI

Trenutak kada lopta ulazi u nigerijsku mrežu, Foto: EPA/ARMANDO BABANI

Mandžukić je šutirao u 33. minutu meča, ali je lopta pogodila Eteba, i završila u mreži Nigerije. Za trenutak se učinilo da je Andrej Kramarić strelac, ali pripisan je auto-gol "super orlovima".

21.30 - Nigerija je neutralizovala napade Hrvata i oslobodila se pritiska. Pokušavaju "super orlovi" da nađu put ka golu. Rakitić "požuteo" zbog gaženja protivnika po stopalu. Prva javna opomena na meču.

21.20 - Promene rezultata nema, ali se borba polako rasplamsava.

21.15 - Prva pretnja Hrvata. Perišić je uputio "bombu" sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je otišla tik iznad prečke. Dva minuta kasnije Rakitić je tukao sa dvadesetak metara, ali bilo je manje opasno nego maločas.

21.12 - Prva poluprilika za Nigerijce, centaršut je bio sa desne strane, ali Danijel Subašić je sigurno istrčao i uhvatio loptu.

21.10 - Za sada nema promene rezultata. Hrvati pokušavaju da probijaju po levom boku, Nigerija i te kako skoncentrisana.

21.05 - Zna se da je balkanska lepota neprikosnovena, ali i Nigerijci "konje za trku imaju". Bar što se tiče cica.

21.02 - Još pre početka utakmice hrvatske navijačice na tribinama zapale su za oko mnogim fotoreporterima.

21.00 - Počela je utakmica...

20.55 - U toku je intoniranje himni.

20.45 - Do početka utakmice ostalo je još 15-tak minuta

SASTAVI EKIPA:

Fudbaleri Hrvatske i Nigerije startovaće putešestvije u Rusiji međusobnom utakmicom na stadionu u Kalinjingradu.

Hrvati

EPA/Martin Divisek

Hrvati, Foto: EPA/Martin Divisek

Ovo će biti duel fudbalera koji standardno nose kockaste dresove u vidu šahovnice i igrača za koje mnogi kažu da imaju najlepše dresove na čitavom prvenstvu.