EPA/Etienne Laurent
Mondijal

EPA,AP

Slavlje Francuza, Foto: EPA,AP

Kraj utakmice. Francuska - Belgija 1:0. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

90+4' Toliso maši zicer. Sad je sve mogao da reši.

84' Žiru je izašao, u igri je N'Zonzi. Francuska i dalje u podređenoj ulozi, ali ima rezultat. Toliso u igri umesto Matuidija.

81' Fenomenalan šut Vicela, prava "bomba" sa dvadesetak metara. Ljoris je morao da odbije loptu u polje koliko je udarac bio jak.

75' Pokušaj De Brujnea završava daleko iznad gola. Francuska se totalno povukla, Belgija kruži oko šesnaesterca, njeni igrači ne pronalaze način da upute pravi šut.

65' Kakva prilika za Belgiju, Mertens - Felaini, fudbaler Junajteda šutira glavom tik pored gola Ljorisa.

60' Mertens menja Dembelea, selektor Martinez ništa ne čeka. Svi u napad.

57' Mbape mađioničar poigrao se sa Belgijancima pred golom kao mala deca sa zvečkama...na kraju ipak Kurtoa.

51' GOOOOL! Uigrana akcija Francuza posle kornera. Umtiti najviši u skoku, ludnica na tribinama.

46' Nema promena u sastavima, nema ni prekršaja, kartona. Neupućeni bi rekli - prijateljska utakmica.

Poluvreme. Belgija je bolje ušla u meč, ali su Francuzi od 20. minuta zagospodarili terenom. Čekamo prvi gol.

40' Ako je neki igrač u timu Francuske otkrovenje za ostatak sveta na Mondijalu, onda je to Pavar. Strašan prodor i šut ovog beka, Kurtoa je teškom mukom nogom šalje u korner.

36' Efektan prodor Grizmana, dug najmanje 30 metara, okončan je slabašnim udarcem ka Kurtoi.

Mondijal

EPA,AP

Francuska - Belgija, Foto: EPA,AP

30' Žiru je uputio vrlo nezgodan udarac u padu, nakon centaršuta Grizmana. Lopta je otišla malo pored leve stative. Azar u kontri niže driblinge i prodore kao na treningu, na kraju mu lopta beži u gol-aut.

21' Najbolja šansa do sada - Aldervejreld je pronašao put kroz "šumu" igrača do Ljorisa, koji se bacio u pravom momentu i sprečio vođstvo Belgije.

19' Matuidi je iz nemoguće pozicije sa 20 metara lepo šutirao, Kurtoa budan.

15' Odličan udarac Azara, lopte prolazi tik pored gola. Sjajna asistencija de Brujnea.

13' Koliko je samo brz Mbape mogli su sada da se uvere svi defanzivci Belgije. Na sreću po njih, Kurtoa je bio još brži. Na klupi Belgije je i legendarni Tijeri Anri, u ulozi pomoćnika selektoru Robertu Martinezu. Njemu je večeras najteže...

9' Prva konkretnija akcija Francuza, preko Umtitija i Pogbe. Mbape na kraju traljavo pokušava da umiri loptu na nekoliko metara od Kurtoe.

5' Belgija je otvorila meč kao i protiv Brazila u četvrtfinalu - brzo, lako i ofanzivno. Prvi pokušaj Azara po levoj strani okončan je kornerom.

20:00 Utakmica je počela.

18:55 SASTAVI:

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Francuska - Belgija na portalu Alo!

Sankt Peterburg biće mesto u kojem će večeras jedan narod slaviti, a drugi roniti suze.

Engleska - Belgija

EPA/AP

Belgija, Foto: EPA/AP

I jedni i drugi žele isto - plasman u veliko finale. Sudbina ili ne, tek "galski petlovi" su prvu internacionalnu utakmicu u istoriji odigrali 1904. godine u Briselu protiv - Belgije.

Antoan Grizman

EPA/Diego Azubel

Antoan Grizman, Foto: EPA/Diego Azubel

Šampioni sveta iz 1998. žele da ponove čudo, ali za protivnika će imati, po mnogima najjaču ekipu sveta.

Četiri godine Belgijanci su držali na okupu Lukakua, Azara i drugove. Vredno su radili sa njima, a onda je došao i aktuelni selektor Roberto Martinez i ulio im je pobedničko samopouzdanje.