Aleksandar Kolarov
EPA/Tatyana Zenkovich

Aleksandar Kolarov, Foto: EPA/Tatyana Zenkovich

Reprezentacija Srbije pobedila je Kostariku rezultatom 1:0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minutu.

Prvo šta možemo da primetimo kada se slegnu utisci posle velikog trijumfa na startu Mondijala, jeste to da situacija pomalo liči na Svetsko prvenstvo iz 1998. godine.

Tada je na otvarajućem meču Jugoslavija savladala Iran rezultatom 1:0, takođe posle slobodnog udarca. Tada je egzekutor gola u drugom poluvremenu bio Siniša Mihajlović, legendarni levi bek koji je nosio broj 11 (koji i Kolarov nosi sada).

Siniša Mihajlović

Profimedia

Siniša Mihajlović, Foto: Profimedia

Nakon tog meča 1998. Jugoslavija je savladala SAD, zatim odigrala nerešeno sa Nemačkom i plasirala se u osminu finala. Nadajmo se da će sadašnji "orlovi" izreprizirati i te detalje jer bismo svakako bili prezadovoljni trijumfom nad Švajcarskom i remijem sa Brazilom.

Jedino što ne bismo voleli da se ponovi u osmini finala to je bolno ispadanje, kao što je bilo posle prečke Predraga Mijatovića protiv Holandije, nakon čega su "lale" u poslednjim trenucima meča dale gol i otišle u četvrtfinale.

Krstajiću i ekipo, nemojte molimo vas to da ponavljate, bar ne tu prečku. Verujte, ne bismo preživeli još jednu...