Mondijal
EPA/Omer Messinger
Mondijal

Mondijal, Foto: EPA/Omer Messinger

Nemačka je u stanju šoka. Prvi put posle 80 godina, Nemačka na startu takmičenja ide kući. Posle pobede nad Švedskom golom Tonija Krosa, činilo se da će meč sa Korejom za "pancere" biti lak posao, ali avaj!

Ni Meksiko se nije proslavio - na kraju je Švedska veliki moralni pobednik grupe i ekipa koja zasluženo ide dalje.

Kraj utakmica u grupi F. U osminu finala idu Meksiko i Švedska. Nemačka je završila učešće u prvom krugu.

90+5' GOOOOL! Još jedan gol za Koreju, prazan je bio gol Nemačke jer je Nojer otišao u kazneni prostor protivnika. Katastrofa Nemačke na ovom Mondijalu.

90+2' GOOOOL! Ali za Koreju! Posle pregledavanja VAR snimka, ustanovljeno je da gol Koreje nije bio iz ofsajda. Kraj za Nemačku. Strelac za Koreju bio je Kim Jong Gvon.

87' Kakva šansa za Nemce - Ozil je sjajno centrirao ka Humelsu a ovaj je ramenom šutirao. Ramenom.

82' Nemci napadaju sa svih strana, Korejci su kompletno u svom kaznenom prostoru. Šutiraju Ozil, Miler, Gomez, ali ne ide.

74' GOOOOL! Auto-gol Alvereza, sada je i Meksiko u problemu.

Ukoliko Nemačka pobedi, "sombrerosi" zbog slabije gol razlike šokantno idu kući.

65' Koreja je umesto da se brani pojačala napad. Son je imao dobru priliku za gol. Nemci sve nervozniji, nikako im ne odgovara 2:0 Šveđana.

62' GOOOOL! Švedska preko Grankvista iz penala dolazi do fantastičnog rezultata koji ih vodi dalje.

57' Mario Gomez ulazi u igru za Nemačku, umesto Samija Kedire. Joakim Lev pojačava napad. Ne ide Nemcima, mogu li drugi put u nekoliko dana do čuda?

50' GOOOOL! Augustinson pogađa, Očoa nemoćan. Švedska sa ovim rezultatom ide dalje, a Nemačka kući!

45' Markus Berg je najbolji u timu Švedske - dve velike prilike za gol, šteta što nismo videli bar jedan u prvom poluvremenu.

33' Nema šansi ni na jednoj utakmici....

23' - Uh, umalo 1:0 za Koreju. Jung nije toliko dobro šutirao koliko je Manuel Nojer bio nesiguran. Umalo da mu lopta prođe kroz ruke ka mreži.

14' - Posle 15 minuta Nemci imaju više od 80% vremena, ali još bez izglednije prilike za gol protiv Korejanaca.

12' - Još jedan rekord oboren, najbrži žuti karton još od 1966. Meksikancu je trebalo samo 15 sekundu da "požuti"

5' - Šveđani su ušli mnogo raspoloženije u utakmicu. Već u uvodnom napadu Grankvist je bio za malo kratak, a nije se dugo čekalo i da Ospina zagreje dlanove prilikom intervencije posle šuta iz slobodnog udarca.

16.00 - Počele su utakmice u Jekaterinburgu i Kazanju.

15.42 - Izašli su sastavi za utakmicu Meksiko - Švedska i meč Nemačka - Južna Koreja. Meksikanci igraju u karakterističnoj formaciji sa Čičaritom Ernandezom kao najisturenijim igračem, dok su Šveđani istrčali na teren u formaciji 4-4-2 sa Bergom i Toivonenom u napadu. Nemci su krenulu ultraofanzivno protiv Korejanaca i bacili sve karte kako bi došli do nove pobede.