Košarkaš Crvene zvezde Džo Regland , Foto: ABA LIGA/KK Igokea/N.Vuruna

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Budućnost na portalu Alo.rs

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

U finišu se Zvezda još malo opustila i dozvolila Budućnosti da priđe na 89:75, "pristojnih" 14 razlike. To je i konačan rezultat meča.

Na tri minuta pre kraja Cirbes ponovo dovodi Zvezdu do 20 razlike 87:67.

Barović na šest minuta pre kraja samo za nijansu smanjuje vođstvo crveno - belih 85:63.

U Laktašima se samo čeka kraj. Motivisani su košarkaši Crvene zvezde i u poslednjoj četvrtini. Perperoglu pogađa trojku za vođstvo 85:59.

TREĆA ČETVRTINA:

Faje i Cirbes i na početku drugog poluvremena ne znaju za promašaj (63:36).

Prednost je već sada nedostižna, ovde je samo pitanje s koliko poena razlike će crveno-beli do trofeja.

U finišu četvrtine, razigrao se Odžo sa nekoliko vezanih poena, Džekson na drugoj strani drži Budućnost na korak od potpune provalije.

DRUGA ČETVRTINA:

Dve trojke Ognjena Dobrića bile su dovoljne za ogromnih "+17" za Zvezdu. Budućnost se jednostavno sinoć premorila protiv Partizana (igrala i produžetak), i ne uspeva da parira.

U 15. minutu utakmice rezultat je neverovatnih 43:21!

Do kraja poluvremena prednost Beograđana samo je rasla, pa se na odmor otišlo s nestvarnih 57:32.

Na kraju prvog perioda igre rezultat je 28:16 za Crvenu zvezdu, prednost bi bila i ubedljivija da Podgoričani nisu pogađali trojke.

Nastavlja Budućnost sa trojkama, ali Cirbes u 8. minutu odvodi Zvezdu na dvocifrenu prednost 24:13.

Budućnost drži priključak preko Nikolića koji je vezao tri trojke 16:10 u šestom minutu meča

Crveno.beli su bolje ušli u meč i poenima Fajea i Reglanda na startu, već posle dva minuta poveli 7:3. Cirbes i faje trojkom prave seriju 9:0 za vođstvo 12:3 u četvrtom minutu.

PRVA ČETVRTINA

Dobrodošli na tekstualni prenos košarkaške utakmice finala ABA Superkupa Crvena zvezda . Budućnost.

Crvena zvezda je do finala došla pobedama nad Union Olimpijom i Cedevitom, dok se Budućnost u borbu za prvi trofej u sezoni plasirala pobedama nad Igokeom i Partizanom.