Džoni Obrajant (Crvena zvezda)
EPA Fernando Alvarado

Džoni Obrajant (Crvena zvezda), Foto: EPA Fernando Alvarado

Crvena zvezda je iznenadila Real u Madridu i pobedila 79:77. Volden je vukao u prvom, a Dobrić u drugom poluvremenu.

Kino Kolom je mogao da poništi sav trud saigrača, na kraju je dve lopte poklonio rivalima, promašio jedno od dva bacanja u finišu, ali Kraljevski klub to nije iskoristio.

Meč su obeležila i dva jubileja, 600. meč za Zvezdu kapitena Branka Lazića i 1.000 poen u crveno-belom dresu Ognjena Kuzmića.

Naredni meč u Evroligi Crvena zvezda igra 22. januara u Beogradu protiv Barselone.

40. minut: Sudije su krenule da kroje rezultat. Svirale su Laziću namernu ličnu grešku. Tomkins je pogodio oba bacanja - 73:76. Kerol je promašio šut za izjednačenje. Volden je pogodio dva bacanja - 73:78. Ušlo se u penal završnicu. Dva bacanja pogađa Kerol - 75:78. Kolom je dva puta ušao u završnici i dva puta je rivalu poklonio loptu. Laprovitola je 6 sekundi pre kraja pogodio dva bacanja - 77:78. Minutu odmora uzeo je trener Dejan Radonjić. Pet sekundi do kraja faul na Kolomu, promašio je prvo bacanje, drugo je pogodio - 77:79. Loše su poslednji napad odigrali domaći i nisu ni dobacili do obruča.

Real Madrid - Crvena zvezda

EPA/Fernando Alvarado

Real Madrid - Crvena zvezda, Foto: EPA/Fernando Alvarado

39. minut: Loša odbrana Zvezde, pa očajan napad, Real je prišao na - 71:76. Minut je do kraja.

37. minut: Težak šut i pogodak kapitena Lazića - 69:76. Potom je Tavares izgubio loptu.

36. minut: Kerol trojka, pa Fernandez trojka, obe preko ruke - 69:74.

35. minut: Kratak Zvezdin post prekinuo je Dobrić u poslednjoj sekundi napada - 63:72.

34. minut: Dva poena Davidovca sa bacanja, pa ukradena lopta i lagano polaganje kapitena Lazića za +12 - 58:70. Posle više od tri i po minuta pogodio je i Real, Tejlor trojku - 61:70.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Dobrića - 58:63. U poslednjoj sekundi četvrtine je krenuo u prodor i izborio faul. Uz to je trener domaćina Pablo Laso zbog reakcije dobio tehničku. Jednom Kolom, dva puta Dobrić - 58:66. Zvezda je prvi put na +8.

28. minut: Zvezda drži razliku, trojku je pogodio Jagodić-Kuridža - 51:57. Odmah je uzvratio Dek - 54:57.

25. minut: Radanov je u pet sekundi tri puta pogodio obruč, na kraju je loptu kroz njega probacio Dobrić - 48:52.

24. minut: Trojka Tejlora, pa ukradena lopta i polaganje, brzo se Real vratio - 48:50.

23. minut: Prodor Radanova - 43:47, pa trojka Rita - 43:50. Zvezda je na maksimalnih +7.

21. minut: Tomkins je trojkom otvorio četvrtinu - 43:45.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Madriđani su izgubili loptu, a onda je Kerol napravio nameran faul nad Dobrićem, koji je pogodio oba bacanja - 40:42. Kada mu je ponestalo rešenja Rit se odlučio na šut za tri i pogodio - 40:45.

18. minut: Fernandez je trojkom izjednačio - 38:38.

16. minut: Volden je ubacio trojku uz faul, pogodio je i dodatno bacanje - 32:36. Kerol je odmah uzvratio trojkom - 35:36.

15. minut: O'Brajant sili kad dobije loptu, više greši no što donosi koristi. Volden je pogodio za preokret - 31:32.

13. minut: Kolom se prošetao do koša, a onda je promašio zicer. Tajus je to kaznio na drugoj strani - 27:25. Tomkins povećava razliku - 29:25.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Kolom je u dva navrata crveno-belima vraćao prednost, drugi put sa linije slobodnih bacanja - 21:23.

8. minut: Lazić je trojkom prekinuo niz bez poena - 14:19. Dek je uzvratio - 17:19.

7. minut: Živnuo je Real, dva brza napada i trojka Laprovitole iz natrčavanja preko ruke - 14:16.

6. minut: Nova trojka Voldena - 9:16.

5. minut: Trojka Voldena - 5:11. Kuzmić je pokupio još jedan otpadak i poentirao preko Tavaresa - 7:13.

4. minut: Kontra Voldena i poeni uz faul - 3:8.

2. minut: "Banana" Rita iako se Tavares zaleteo da zakuca, a ustvari je bio faul, ali sudije nisu videle. Iskoristio je to Kuzmić i na drugoj strani bio siguran kada je ostao sam pod košem - 3:4.

1. minut: Meč je Volden otvorio "er bolom", ali se ubrzo ispravio - 0:2. Uzvratio je brzom trojkom Laprovitola - 3:2.