Aleksej Nikolić na meču Partizan - Mornar
ABA LIGA/KK Igokea/N.Vuruna
Aleksej Nikolić na meču Partizan - Mornar

ABA LIGA/KK Igokea/N.Vuruna

Aleksej Nikolić na meču Partizan - Mornar, Foto: ABA LIGA/KK Igokea/N.Vuruna

Košarkaši Partizana trijumfalno su krenuli na turniru ABA Superkupa, u četvrtfinalu, u Laktašima, pobedili ekipu Mornara iz Bara rezultatom 91:77, pa idu dalje, a naredni rival biće im bolji iz duela Budućnost - Igokea.

Crno-beli su rivala "slomili" u psoeldnjoj četvrtini ubitačnom serijom 15:3 koja je, uz prednost prenesenu iz treće deonice, bila dovoljna da meč privedu kraju bez trzavica.

Centarska linija Partizana odradila je lavovski posao za ovaj put, Đorđe Gagić je bio najefikasniji sa 23 poenom, Australijanac Džok Lendejl ubacio je 15, obojica su dobili borbu u reketu sa gorostasnim Lukovićemna drugoj strani (12p).

Važan je bio i doprinos Vanje Marinkovića, od koga se i ove sezone očekuje da bude jedan od lidera, postigao je 16 poena uz nekoliko važnih u trenucima kada su Beograđani pravili ključnu seriju za beg i slom ekipe iz Aleksandrovca.