Košarkaši Srbije

Srbija je u velikom finalu, u prepunom "Čairu" pobedila Španiju sa  81:71!

"Orliće" su do titule predvodili fenomenalni Nikola Topić sa 24 i Mitar Bošnjaković sa 21 poenom.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno i vodila se rovovska bitka, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 41:40.

Ipak, u nastavku je usledila potpuna dominacija izabranika Nenada Stefanovića koji su na krilima velike podrške navijača došli do titule prvaka Evrope.

"Orlići" su se početkom drugog poluvremena prvi put odlepili na +6 i, ispostaviće se, već tada stekne ključnu razliku.

Iako su Španci odolevali i bili u priključku, početkom poslednjeg kvartala sve je bilo rešeno.

Usledila je velika serija i kanonada trojki Srbije, a ključne su pogodili Aleksa Ristić i Pavle Nikolić za ogromnih +13 (69:56).

Tada je bilo jasno da Srbija ide ka zlatu, do kog je došla vrlo sigurnom i strpljivom igrom do samog kraja.

Srbija - Španija 81:71 (24:24, 17:16, 15:11, 25:20)

Hala: Čair (Niš)

Srbija: Ristić 8, Kostić, Marković 2, Mušicki 12, Bošnjaković 21, Nikolić 7, Ćurčić 3, Romić, Milošević, Mišić 4, Topić 23

Španija: Superi 17, Martinez, Langarita 12, Gonzales 16, Visente, Mari 8, Vidarte, Folgueiras 6, Garmendija, Barbera, Mara 12, Salo

40. minut - Kraaaaj! Srbija je prvak Evrope!

38. minut - Nova sjajna akcija našeg tima koji je pred titulom.

37. minut - Tri minta pre kraja Srbija vodi 76:66.

35. minut - Još jedna trojka! Sada Pavla Nikolića, asistencija Nikole Topića. Novi tajm-aut Španije.

34. minut - Trojka za Srbiju koja vodi 64:54!

33. minut - "Orlići" prave mini seriju 5:0 i idu na sedam razlike!

32. minut - Važan koš Bošnjakovića, Srbija na +4!

31. minut - Langarita pogađa za tri, Stefanović zove tajm-aut.

30. minut - Kraj treće deonice, Srbija vodi 56:51!

29. minut - Mišić udara rampu Mari, a Topić onda pogađa - 56:48!

28. minut - Uzvratiloa je Srbija serijom poena na špansku seriju. Ponovo je u glavnoj ulozi bio Andrej Mušicki, asistencija Bošnjakovića.

26. minut - Simultanka Topića, Srbija na +6, Španci primorani da traže tajm-aut.

25. minut - Topić krade loptu, poentira u kontri i to pod faulom! Ne daje dodatno slobodno bacanje - 48:44! Opet je dobio ovacije sa tribina.

24. minut - Španci dolaze do prvog koša u nastavku, ali "orlići" imaju dva poena prednosti.

22. minut - Bošnjaković pogađa trojku, Srbija na plus 4.

21. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u nastavku.

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 41:40. Najbolji igrač meča je Topić koji je ubacio 15 poena.

18. minut - Bošnjaković se lepo snalazi i poentira.

16. minut - Rovoska bitka u Čairu, Srbija vodi 34:33.

15. minut - Sada Topić pogađa uz faul, dobio je nezgodan udarac u lice. Nije bio precizan sa linije penala.

13. minut -  Topić održava Srbiju u ovim momentima. Sakupio je talentovani plejmejker već 11 poena.

12. minut - Mušicki pogađa jedno slobodno bacanje, a onda je uspeo da pokupi svoj promašaj, no skrivio je i faul u tom poduhvatu

11. minut - Opet Gonzales, sada za tri i novu prednost branioca titule. Baš nam velike probleme zadaje momak iz Real Madrida, njegovih devet poena.

10. minut - Kraj prve četvrtine, nerešeno je 24:24!

9. minut - Ćurčić pogađa trojku, Srbija vodi! Sjajan meč u "Čairu"!

8. minut - Topić blista, ukrao je sada loptu i došao do koša u kontri, već ima 8 poena.

7. minut - Ponovo sjajni Topić dolazi do koša i prekida seriju rivala!

6. minut - Marković pogađa za tri, ali onda gosti prave seriju 5:0 i vode 18:13!

4. minut - Prodorima i iz drugog plana stižu do vođstva 11:8.

3. minut - Sjajan prodor Topića koji dolazi do lakih poena, Srbija vodi 8:7.

2. minut - Španci nešto bolje otvaraju meč i vode 5:2.

1. minut - Gonzalez pogađa na jednoj strani, odgovara Mišić.

20.00 - Nemačka je bila bolja od Francuske u utakmici za treće mesto. Do početka finala ostalo je još pola sata.

18.59 - Pred prepunim tribinama niške hale "Čair", očekuje se da naša mlada selekcija stigne do najsjajnije medalje.

18.55 - Slično kao i Srbija, i "crvena furija" je bila prilično ubedljiva na putu do meča za titulu, a u polufinalu je lako izašla na kraj sa Francuskom 70:58.

18.52 - Srbija je dominantno stigla do fianala bez poraza, a u polufinalu je bila bolja od Nemačke sa 65:54.

18.50 - Dobro veče i doborodošli na blog našeg portala posvećen finalu Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina u kojem se sastaju Srbija i Španija. Uz alo. rs pratite sva dešavanja iz Niša.