Zvezda - Partizan

Zvezda je tako uspela da spasi prvu meč loptu i smanji na 2:1. Najzaslužniji za trijumf bio je Nemanja Nedović koji je priredio pravi šou u poslednjoj četvrtini i praktično sam srušio crno-bele.

Utakmica je kasnila više od 20 minuta jer su navijači Zvezde gađali predmetima košarkaše Partizana, koji su se povukli u svlačionicu.

I sam susret bio je prilično napet i delovalo je kao da bi svakog časa mogao da bude prekinut. Ipak, na sreću, prošlo je bez većih incidenata.

Start meča obilovao je nervozom na obe strane, pa smo videli veliki broj grešaka i promašaja.

Zvezda je bolje krenula i povela 9:3 na krilima Mitrovića i Nedovića. Međutim, vrlo brzo je Partizan došao sebi i kapiten Kevin Panter poveo je seriju 8-0 za preokret – 11:9.

Do poluvremena obe ekipe su se smenjivale u vođstvu a Džejms Naneli je zadao poslednji udarac u tom delu i trojkom u finišu druge četvrtine doneo prednost crno-belima 41:38 na poluvremenu.

Kao i u prvom i na početku drugog poluvremena bolje je krenula Zvezda. Startovla je 9-3 i povela 47:44.

Praktično jedini raspoloženi u timu Željka Obradovića bio je Dante Egzum koji je održavao crno-bele u životu.

U četvrtoj deonici je stvari u svoje ruke preuzeo Nemanja Nedović. Blistao je bek Zvezde u tim momentima na obe strane terena i Partizan nije imao odgovor.

U pobedničkom timu Nedović je bio najistaknutiji sa 19 poena, pratili su ga Luka Mitrović i Filip Petrušev sa po 16. Na drugoj strani Egzum je bio najefikasniji sa 16 poena, a Madar je postigao poen manje.

Četvrta utakmica igra se u utorak, a ponovo je Zvezda domaćin u dvorani Aleksandar Nikolić.

Crvena zvezda - Partizan 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Luka Kardum

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 11, Lazarević, Kampaco 7, Mitrović 14, Martin 7, Dobrić 4, Nedović 19, Marković, Petrušev 16, Bentil 2, Lazić 6

Partizan: Ledej 9, Avramović, Koprivica, Panter 12, Smailagić 3, Papapetru 2, Egzum 16, Naneli 6, Lesor 4, Trifunović, Anđušić 9, Madar 15.

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde 91:78!

39. minut - Ali odgovor ima Vildoza koji pogađa za tri.

38. minut - Dva i po minuta pre kraja Zvezda ima +12! Trojka Madara.

37. minut - Konačno nešto i od Kampaca. Asistencija ka Mitroviću, i Zvezda ide na plus 11. Morao je poslednji put da reaguje Željko Obradović.

36. minut - Kakva trojka Pantera sa preko osam metara, Partizan je na -6.

34. minut - Razigrao se Nedović i došao do novih poena, Zvezda na +8! Obradović primoran da traži tajm-aut. I ponovo Nedović, Zvezda po prvi put ima dvocifrenu prednost

33. minut - Kakvu trojku sada pogađa Madar, a onda Nedović poentira uz faul.

32. minut - Sada važnu trojku pogađa Branko Lazić, Zvezda održava prednost.

31. minut - "Luda" trojka Vildoze, Zvezda na +6.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 62:59!

29. minut - Serija košarkaša Zvezde koja u finišu treće deonice ima sedam poena prednosti.

28. minut - Dobra odbrana Zvezde, ali na kraju faul Mitrovića nad Anđušićem.

27. minut - Loša reakcija crveno-belih u odbrani, Madar je ostao sam kao duh i upisao nove poene 52:52

26. minut - Ledej dolazi do lakih poena u kontri. Petrušev je nezgodno pao i pitanje je da li će moći da nastavi meč.

25. minut - Polovičan je Izraelac sa penala. Ići će Partizan po novo vođstvo posle promašaja Lazića. Gazio je Naneli aut liniju. Partizan već na 12 izgubljenih lopti.

24. minut - Mitrović se snajno snašao i lepo pogodio, na drugoj strani parketa Madar precizan van linije 6,75.

23. minut - Vraća trojku Naneli.

22. minut - zašla je lopta Vildozi, ali opet je Mitrović tu da ispravi stvar. Trojka Lazića za vođstvo Zvezde.

21. minut - Partizan je izgubio prvi posed, dok je na drugoj strani Vildoza promašio polaganje.

20. minut - Naneli je u poslednjim sekundama prvog poluvremena pogodio za tri uz faul. Partizan vodi 41:38!

19. minut - Papapetru se sjajno snašao i pogodio za dva, Partizan opet vodi - 37:38.

18. minut - Trojku pogađa Anđušić.

17. minut - Period igre kada košarkaši Zvezde kontrolišu dešavanja na parketu.

16. minut - Sjajna kontra Zvezde i zakucavanje Nedovića.

15. minut - Vildoza je iznudio faul Ledeja, pogodio jedno bacanje, ali će lopta ponovo biti za Crvenu zvezdu.

14. minut - Opet se sve okrenulo. Na krilima Argentinaca Crvena zvezda je okrenula rezultat serijom 7:0. Kampaco je spojio Vildozu sa košem. Mora da reaguje Obradović.

12. minut - Sjajna igra Egzuma u ovim momentima, Ivanović mora da traži tajm-aut.

11. minut - Neverovatan pogodak Egzuma na startu druge deonice.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 21:19.

8. minut - Nedović se jako lepo snašao i poentirao.

7. minut - Pokušao je prodrom Egzum, nezgodno je pao. Na kraju je Martinu svirana nesportska greška. Bio je Egzum u bliskom kontaktu sa Zvezdinom publikom.

Ponovo prekid! Posle trojke Pantera ponovo je nešto uletelo na parket. Povukli su se igrači Partizana, ali će nastaviti brzo.

6. minut - Nova trojka za Partizan koji vodi 11:9. Panter je bio precizan.

5. minut - Odlična reakcija košarkaša Partizana posle tajm-auta, 9:8 je za Zvezdu.

4. minut - Trojka Madara za prekid serije Zvezde.

3. minut - Prvi koš za Partizan postiže Smailagić i to trojku. Ali, uzvraća Nedović - 7:3 za Zvezdu.

2. minut - Sjajna akcija i zakucavanje Mitrovića. Ledej promašuje oba bacanja.

1. minut - Košarkaši Zvezde gube loptu u prvom napadu, Panter promašuje trojku.

20.40 - Utakmica će početi nešto posle 20.50.

20.39 - Partizan se oglasio porukom "Nismo isti"!

20.33 - Košarkaši Partizana se vratili na teren, pa se dvoumili da li ponovo da se upute u svlačionicu.

20.30 - Ako se desi još jedan incident dolazi do pražnjenja trbina.

20.26 - I jedni i drugi se povukli u svlačionicu. Izvesno je da utakmica neče početi u 20.30.

20.25 - Navijači Zvezde pevaju igračima Partizana "Izađi mala"

20.05 - Kako javlja naš reporter koji se nalazi na licu mesta, navijači Zvezde su gađali predmetima košarkaše Partizana koji su se povukli u svlačionicu.

19.45 - Vruć doček za Zorana Savića u Pioniru.

19.30 - Navijači Zvezde pominju igrača Reala i provociraju košarkaše Partizana.

18.50 - Zvezda se nada da bi mogla da produži seriju, a eventualni četvtrti meč igrao bi se u utorak, dok je potencijalna majstorica na programu u četvrtak.

18.47 - Partizan je odbranio prednost domaćeg terena i slavio u oba meča u Areni. U prvom je bilo 88:80, a u drugom 87:78.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećoj utakmici finala Admiral Bet ABA lige. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".