Partizan - Zvezda

Crno-beli su tako poveli sa 2:0 u seriji i na korak su od titule.

Bila je ovo sjajna utakmica i dosta neizvesnija iako to rezultat ne pokazuje.

Ponovo je Partizan šuterski dosta dobro počeo meč i za deset minuta ubacio 23 poena, ali je je Zvezda imala spreman odgovor.

Blistao je Alen Smailagić na startu sa nekoliko lakih poena. Centarska linija tima sa Malog Kalemegdana nije imala rešenja u odbrani, što je domaćin obilato koristio.

Do odlaska na odmor viđena je izjednačena igra, Partizan je uglavnom imao prednost ne veću od četiri poena, ali je na drugoj strani simultanku igrao Nemanja Nedović, koji je u prvih 20 minuta ubacio 15 poena.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom - 44:44, što je nagoveštavalo dramu u nastavku.

Od 24. do 26. minuta u centru pažnje bili su Matijas Lesor i Džejms Naneli – Francuz je postigao četiri, Amerikanac dva poena više za seriju 10:1 i i najvećih 59:51 za crno-bele.

Trojkom Zeka Ledeja u poslednjem minutu treće četvrtine domaći tim je došao i do devet poena viška (68:59), ali je kapiten tima sa Kalemegdana Branko Lazić uzvratio istom merom i u poslednju deonicu ušlo se sa plus šest za crno-bele – 68:62.

U nekoliko navrata su košarkaši Zvezde imali priliku da se vrate, ali Lazarević i Mitrović promašili zicere.

Trojkom Luke Vildoze na nešto manje od četiri minuta pre kraja gosti su došli na četiri poena minusa (78:74), a ključan detalj meča bio je koš Nanelija van linije od 6.75 metara za 82:74 na 140 sekundi pre kraja.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Naneli i Smailagić sa po 15 poena, a na drugoj strani istakao se Nedović sa 21.

Partizan - Crvena zvezda 87:78 (23:22, 21:22, 24:18, 19:16)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Sašo Petek

Partizan: Tristan Vukčević, Zek Ledej 12, Aleksa Avramović, Balša Koprivica, Kevin Panter 13, Alen Smailagić 15, Janis Papapetru 8, Dante Egzum, Džejms Naneli 15, Uroš Trifunović, Danilo Anđušić 4, Jam Madar 7, Matijas Lesor 13

Crvena zvezda: Stefan Lazarević Luka Vildoza 8, Fakundo Kampaco 9, Luka Mitrović 9, Hasan Martin, Ognjen Dobrić 11, Nikola Ivanović, Nemanja Nedović 21, Stefan Marković 3, Ognjen Kuzmić, Filip Petrušev 7, Ben Bentil 6, Dalibor Ilić, Branko Lazić 4

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 87:78!

38. minut - Mitrović gubi loptu, Naneli pogađa trojku, crno-beli na +8!

37. minut - Evo nove trojke Vildoze, Zvezda na -4!

36. minut - Lesor pogađa uz faul, Partizan održava prednost.

35. minut - Novi pogodak Papapetrua, Nedović dolazi do lakih poena.

34. minut - Laki poeni Anđušića, Partizan na +9. Do kraja je ostalo još nešto više od šest minuta. Dobio je Mitrović faul od Smailagića na šutu posle pika sa Nedovićem, ali se Željko Obradović buni i izgleda traži "čelendž". Ljuti se Duško Ivanović, jer smatra da je reakcija zakasnela... Promenjena odluka, faul u napadu Mitrovića.

33. minut - Neverovatan promašaj Lazarevića, čist zicer. Zvezda ne koristi priliku da priđe na -3. Sada Kampaco promašuje otvorenu trojku.

32. minut - Madar dolazi do sedmog poena, duga trojka Vildoze.

31. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u četvrtoj deonici.

30. minut - Trojka Ledeja koji je ostao potpuno sam, ali uzvraća Lazić u poslednjim trenucima treće deonice.

29. minut - Kakva trojka Nanelija za plus osam Partizana.

28. minut - Ledej polovičan sa linije penala. Loš pas Dobrića i izgubljena lopta košarkaša Zvezde. Evo pogotka Vildoze.

26. minut - Naneli je fauliran pri šutu za tri poena i pogodio je sva tri bacanja, Partizan na +8.

25. minut - Trojka Nanelija, Partizan u seriji  - 56:50. Biće tajm-aut.

24. minut - Lesor se razigrao i zakucao.

23. minut - Nedović se lepo snašao i pogodio uz pomoć table. Na drugoj strani uzvraća Ledej.

ABA liga/Partizan Mozzart Bet/Emilija Jovanović

22. minut - Madar pogađa trojku i Partizan vodi.

21. minut - Pogađa težak šut Bentil na isteku napada, ali je isteklo vreme. Proverili su to arbitri i potvrdili da je napad završen pre neo što je lopta napustila Bentilove prste.

20. minut - Poluvreme, nerešeno je - 44:44! Sjajna utakmica.

19. minut - Nedović pogađa novu trojku, iskoristio je Mitrovićevo otvaranje iz pika i fokus zonske odbrane Partizana njega, reprezentativac Srbije ponovo siguran. Novo izjednačenje.

17. minut - Papapetru pogađa za dva - 36:33.

16. minut - Smailagić je faulom zaustavio Lazića, koji je posle tajm-auta stao na crtu i pogodio samo jednom. Crvena zvezda je na 2/7 sa linije slobodnih bacanja.

14. minut - Smailagić kažnjava neodlučnost Dobrića koji je očigledno mislio da će imati pomoć, ali odmah se Zvezdin šuter ispravlja poenima sa poludistance.

13. minut - Evo trojke Stefana Markovića, ponovo Zvezda vodi 28:27

12. minut - Lesor pogađa uz mnogo sreće.

11. minut - Vildoza po prvi put u igri. Dobrić pogađa trojka i Zvezda vodi 25:23. Ali, Smailagić dolazi do novih poena, nerešeno je - 25:25.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 23:22. Odlična utakmica.

9. minut - Dobrić poentira u tranziciji, a Smailagić opet zakucava.

8. minut - Panter pogađa trojku, ponovo Partizan efikasan u prvoj deonici.

7. minut - Lesor pogađa oba bacnja, na drugoj strani precizan je Petrušev posle ofanzivnog skoka.

6. minut - Mitrović poentira, Zvezda na -1. Lepa akcija Madara i Smailagića, Alen dolazi do lakih poena.

5. minut - Nekoliko promašaja, ali i ofanzivnih skokova košarkaša Zvezde, na kraju Kampaco pogađa trojku.

3. minut - Kampaco pogađa uz faul. Odlična energija na obe strane, već pršti - 11:7

2. minut - Nedović pogađa trojku 5:3

1. minut - Smailagić pogađa uz faul, 3:0, pa potom još jednom sjajna finta 5:0

19.37 - Vruc docek za igrace Zvezde u Areni.

19.00 - Luka Vildoza, košarkaš Crvene zvezde, nastupiće na drugom meču finala.

18.15 - Crno-beli će pokušati da večeras izbore meč-loptu, dok tim sa Malog Kalemegdana želi brejk.

18.11 - Partizan je u prvoj utakmici odigrao sjajno prvo poluvreme u kom je imao 20 poena prednosti, ali je u nastavku Zvezda uspela da se vrati u igru, međutim ne i da napravi preokret.

18.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugoj utakmici finala Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.