Partizan - Zvezda

Finalana serija igra se na tri dobijena meča, a naredna utakmica na programu je u četvrtak.

Partizan je bio dominantan u prvom poluvremenu, na odmor su otišli sa 20 poena prednosti, ali je Zvezda uspela da se vrati u igru i malo je neodstajalo da napravi potpuni preokret.

Dominirali su Zel Ledej i Kevin Panter u prvih 20 minuta, a naročito je ekipa Željka Obradovića bila dominantna u napadu.

Sa druge strane, Zvezda bez Luke Vildoze nije uspevala ozbiljnije da se suprotstavi i ono što je atipično, gotovo ništa nisu uspeli da odbrane.

Treća četvrtina je bila dosta bolja po Crvenu-zvezdu, jer su izabranici Duška Ivanovića uspeli da prepolove prednost Partizana i da sa 73:61 uđu u poslednji desetominutni period.

Ključna je bila uloga Ognjena Dobrića koji gotovo da nije postojao u prvom poluvremenu, ali treba istaći i da je veliki broj igrača Partizana imao po tri lične greške pa je Željko Obradović morao da bude oprezan.

Nedović nije dobio minute u tom trećem periodu, ali je Zvezda sa Kampacom, Petruševim, Dobrićem i ostalima uspela da prilično namuči Partizan koji se spasio kada je seriju gostiju prekinuo Alen Smailagić.

Njegovo sjajno zakucavanje je podiglo Arenu na noge, a i njegovo samopouzdanje pošto je svojom serijom 8:0 vratio ekipi veliko vođstvo.

Partizan - Crvena zvezda

Bentil na četiri minuta do kraja pogađa za 83:75. Anđušić zatim ne pogađa za tri poena, posle čega sledi munjevita Zvezdina kontra koju Nedović realizuje i Zvezda prilazi na samo šest poena zaostatka - 83:77!

Željko Obradović reaguje tajm-autom posle kog je Zvezda propustila par prilika da smanji na samo tri poena razike, a Partizan preko Madara sa linije penala odlazi na ''plus 8''. Madar je zatim imao i sjajnu reakciju u odbrani kada je oduzeo loptu Nedoviću, pa su crno-beli i u poslednji minut ušli sa tada već značajnih osam poena razlike.

Trojkom Brntila Zvezda prilazi na pet poena razlike, na pola minuta do kraja, posle čega je fauliran Joanis Papapetru. Promašio je prvo slobodno bacanje, drugo pogodio za 86:80.

Iskoristio je Duško Ivanović novi tajm-aut, ali Kampaco ne pogađa trojku, posle čega je fauliran Lesor koji sa linije penala stavlja tačku na ovaj meč.

Ledej sa 24 i Panter sa 19 i Smailagić sa 11 poena bili su najbolji u ekipi Partizana, a Zvezdu su predvodili Dobrić sa 17 poena i 6 skokova, Kampaco sa 15, Petrušev sa 11 poena.

Partizan - Crvena zvezda 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Saša Pukl, Josip Radojković, Milan Nedović

Partizan: Tristan Vukčević, Zek Ledej 24, Aleksa Avramović, Balša Koprivica, Kevin Panter 19, Alen Smailagić 11, Janis Papapetru 1, Dante Egzum 8, Džejms Naneli 3, Uroš Trifunović, Danilo Anđušić 5, Jam Madar 8, Matijas Lesor 9

Crvena zvezda: Stefan Lazarević 2, Fakundo Kampaco 15, Luka Mitrović 4, Hasan Martin 4, Ognjen Dobrić 17, Nikola Ivanović, Nemanja Nedović 10, Stefan Marković 3, Ognjen Kuzmić, Filip Petrušev 11, Ben Bentil 10, Dalibor Ilić 4

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 88:80!

39. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde i Partizan je u dobroj situaciji sada, pošto minut pre kraja ima osam poena prednosti.

38. minut - Promašuji sada na obe strane. Nešto više od dva minuta do kraja, Partizan vodi 83:77.

37. minut - Lepo se snašao Bentil i pogodio za dva. Nedović je ostao sam u kontri i došao do lakih poena, Zvezda na -6.

36. minut - Dobrić je pokupio Nedovićev promašaj i pogodio za dva.

35. minut - Ledej je ostao sam i pogodio za dva. Marković ne pogađa trojku.

34. minut - Dobrić ne pogađa otvorenu trojku i ne koristi priliku da dodatno smanji prednost Partizana. Ovako, crno-beli na šest minuta pre kraja imaju 10 poena prednosti.

33. minut - Ali nova trojka Madara.

32. minut - Važna trojka Nedovića i Obradović zove tajm-aut.

31. minut - Poeni Ledeja na startu poslednjeg kvartala. Muči se Zvezda u napadu.

30. minut - Zvezda je ovu deonicu dobila 25:17 i prišla na 12 poena zaostatka.

29. minut - Sada Dobrić pogađa za tri i Zvezda je opet na -12.

28. minut - Važna trojka Kampaca.

27. minut - Nastavlja Smailagić da zakucava. Egzum pogađa uz faul Kampaca, Partizan je definitivno odbio nalet Zvezde.

26. minut - Pukla je odbrana Zvezde i Smailagić to koristi za snažno zakucavanje. A, sada poentira uz faul i crno-beli odbijaju napad gostiju.

25. minut - Naneli gubi loptu. Nekako su bez energije košarkaši Partizana ušli u drugo poluvreme, Zvezda je na -13.

23. minut - Opao je malo tempo Partizana, Zvezda koristi da se malo približi - 58:42.

22. minut - Zvezda prva dolazi do poena u nastavku. Odmah odgovara Smailagić - 58:38.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 56:36! Potpuna dominacija crno-belih!

18. minut - Trojka Madara, sve ide od ruke crno-belima!

17. minut - Potpuna dominacija Partizana koji ima 20 poena prednosti!

15. minut - Trojka Anđušića, Partizan na +17!

14. minut - Ledej pogađa svoju treću trojku - 37:23.

13. minut - Kakav nesmotren potez Pantera, zaradio je treću ličnu grešku.

13. minut - Prvi poeni za Zvezdu u tranziciji, Dobrić je precizan - 34:23.

12. minut - Sjajna odbrana Partizana, u kontri Ledej zakucava - 34:21. Tajm-aut za Ivanovića.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 29:21.

9. minut - Nedović postiže svoje prve poene - 26:16. Lesor pogađa pod faulom - 28:16. Precizan je sa penala - 29:16. Auuu kakva trojka Nedovića, sa velike razdaljine preko ruke - 29:19.

8. minut - Nedović je ušao u igru i odmah promašio prvi šut. Na drugoj strani Anđušić gazi aut liniju.

7. minut - Nova trojka Kevina Pantera, šuterska klinika crno-belih.

6. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde, Madar poentira u kontri, Partizan vodi 18:9. Evo trojke Stefana Markovića.

5. minut - Sada Ledej precizan za tri, već treća trojka za crno-bele.

4. minut - Trojka Nanelija, uzvraća Kampaco istom merom, Partizan vodi 13:7!

3. minut - Dobrić poentira posle dodavanja Kampaca.

2. minut - Kevin Panter raspoložen na startu, već ima pet poena.

1. minut - Poenima Bentila sa linije penala kreće meč.

19.50 - Ovacije za košarkaše Partizana prilikom izlaska na parket.

19.45 - Paklen doček u Areni za košarkaše Zvezde.

19.10 - Poznati su i sastavi:

Partizan: Tristan Vukčević, Zek Ledej, Aleksa Avramović, Balša Koprivica, Kevin Panter, Alen Smailagić, Janis Papapetru, Dante Egzum, Džejms Naneli, Uroš Trifunović, Danilo Anđušić, Jam Madar, Matijas Lesor

Crvena zvezda: Luka Vildosa, Stefan Lazarević, Fakundo Kampaco, Luka Mitrović, Hasan Martin, Ognjen Dobrić, Nikola Ivanović, Nemanja Nedović, Stefan Marković, Ognjen Kuzmić, Filip Petrušev, Ben Bentil

19.00 - Prošle godine je u paklenoj atmosferi slavila Zvezda sa 3:2.

18.35 - Ulog je veliki, pošto će jedan od ova dva kluba postati rekorder po broju titula u regionalnom takmičenju, kojih u ovom trenutku oba imaju po šest.

18.31 - Partizan je u četvrtfinalu savladao Studentski centar sa 2:1, dok je istim rezultatom bio bolji od Cedevita Olimpije. Sa druge strane, Zvezda je maksimalnim rezultatom eliminisala Zadar i podgoričku Budućnost.

18.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici finala Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.