HRVATSKA SLAVILA POSLE DRAME Komšije ostale u igri za Svetsko prvenstvo
EPA-EFE/Stefan Jerrevang/TT

"Komšije" su ovim trijumfom ostale u igri za Svetsko prvenstvo, pošto sada imaju skor 1-3.

Hrvati su u prošlom kolu na svom parketu doživeli poraz od Švedske, ali su im se sada revanširali u neverovatnoj utakmici.

Na poluvremenu je Švedska vodila 15 razlike, ali je Hrvatska uspela da se vrati u igru, a Ramljak je meč uveo u produžetak.

Hrvatska je preživela prvi produžetak, pošto se vratila od -4 u poslednjem minutu i odbranila poslednji napad Švedske za pobedu.

U drugom produžetku su Filipović i Zubčić pogađali neverovatne trojke, Matković i Krušlin su takođe odradili odličan posao i doneli Hrvatskoj +5 u poslednjem minutu.

Do pobede su ih predvodili Filipović sa 29, Krušlin sa 21 i Matković sa 16 poena i 13 skokova.

U poraženom sastavu su se istakli Hakanson sa 31 poenom i sa po 16 Borg, Jerebko i Gadefors.