BRAVO MOM TIMU! Pešić blista posle ubedljive pobede

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić bio je zadovoljan igrom i pobedom nad Slovačkom.

Srbija je lako slavila u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Slovačke (75:63) i sada je na skoru 2-1.

- Želim da kažem bravo mom timu, odigrali su odličnu utakmicu. Počeli smo bez agresivnosti, ali iz minuta u minut smo popravili odbranu, posebno protiv njihova tri najbolja igrača. U prvih 20 minuta imali smo problema sa ofanzivnim skokom i kontrolom skoka generalno, a u drugom su imali samo četiri ofanzivna skoka, dok smo mi imali 15. Odličnu odbranu smo odigrali u drugom poluvremenu, sa velikom energijom. Izborili smo 19 izgubljenih lopti protivnika. Ovo je za mene dobar rezultat i srećan sam. Ne samo što smo pobedili, već i kako smo pobedili - rekao je Pešić.

Iako su "orlovi" bili desetkovani, nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Pešić je posebno istakao učinak Marka Jagodića Kuridže.

- Ušli smo u ovu rundu sa dosta problema, dosta povreda, bolesti, nemamo mogućnosti da pravimo neke velike igre. Ali, ono što možemo je da damo entuzijazam koji karakteriše našu ekipu. Ono što nas i mene čini srećnim to je da je Marko Jagodić Kuridža odigrao odlično ove utakmice i zaslužio je da mu se da čast, da bude kapiten - naveo je Pešić.

Slovačka i Srbija se sastaju opet u ponedeljak u Bratislavi.