SRBIJA NA +12 Desetkovani "orlovi" lako izašli na kraj sa autsajderom! (FOTO GALERIJA)

"Orlovi" su opravdali ulogu favorita i lako savladali najslabiji tim u grupi, pa sada imaju dva trijumfa i jedan poraz, dok je Slovačka na skoru 0-3.

Iako je naša reprezentacija bila značajno oslabljena neigranjem velikog broja ključnih igrača, pobeda se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Od prvog minuta je bila primetna razlika u klasi.

Posle prve četvrtine Srbija je vodila 24:18.

Tokom druge četvrtine naš tim je imao i dvocifrenu prednost, ali su u finišu gosti uspeli koliko-toliko da uhvate priključak.

Sličan scenario viđen je i u nastavku.

Srbija je imala potpunu kontrolu, a jedino što su Slovaci uspeli da urade je da smanje na -6.

U četvrtom kvartalu, "orlovi" su dominirali i rutinski priveli meč kraju.

Izabranike Svetislava Pešića je do trijumfa predvodio Aleksa Avramović sa 14 poena (5/12 iz igre, 2/5 za tri), Marko Jagodić Kuridža je dodao 13 poena (5/7 iz igre, 2/3 za tri) i šest skokova, a Uroš Trifunović je dodao 12 (5/13 iz igre, 2/6 za tri).

Dvocifren je bio i Dušan Ristić sa 12 poena (6/11 iz igre) uz šest skokova, a meč je obeležio i debitant Nikola Đurišić koji je meč završio sa sedam poena (2/7 iz igre) uz četiri skoka i tri ukradene lopte.

Srbija i Slovačka će još jedan meč odigrati za tri dana, ali u slovačkim Levicama. Prvi, u Beogradu, je zakazan za petak uveče sa početkom u 20.30.

Srbija - Slovačka 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Zafer Jilmaz, Tomas Bisuel, Mehmet Sahin

Srbija: Jović, Đurišić, Radanov, Avramović, Trifunović, Novak, Đoković, Simanić, Kuridža, Koprivica, Ristić, Petrušev.

Slovačka: Majerčak, Irhing, Krajčovič, Fušek, Brodzijanski, Korner, Abrham, Bojanovski, Bahan, Doležaj, Petraš, Malovec.

40. minut - Kraaaj! Pobeda Srbije protiv Slovačke 75:63!

38. minut - "Orlovi" idu ka sigurnoj pobedi.

37. minut - Ukradena lopta i asistencija Avramoviću za plus 12. Srbija je pre toga imala i do sada maksimalnih 13 poena prednosti.

35. minut - Avramović za +13

34. minut - Dušan Ristić ubacuje važne poene za Srbiju, razlika je dvocifrena - 67:56, a vremena na semaforu sve manje.

33. minut - Dobru akciju su odigrali protivnici, završena je zakucavanjem Fuseka - 65:56.

32. minut - Trojka Đurišića.

30. minut - Kraj treće deonice, Srbija vodi 62:54.

29. minut - Novi koš Radanova, "orlovi" opet na +10.

28. minut - Brodžijanski ubacuje dva slobodna bacanja za 56:50. Ostalo je nešto više od dva minuta do kraja treće deonice.

27. minut - Brutalno zakucavanje Balše Koprivice.

26. minut - Nova trojka Slovačke, sada je samo minus šest - 54:48.

25. minut - Slovaci pokušavaju da uhvate priključak.

23. minut - Potpunu kontrolu imaju izabranici Svetislava Pešića.

22. minut - Jagodić-Kuridža prvi dvocifreni u Srbiji. "Orlovi" na +12.

20. minut - Kraj druge četvrtine, Srbija vodi 44:36. Dosta dobra igra naših košarkaša koji imaju potpunu kontrolu.

19. minut - Avramović u seriji.

18. minut - Trojka Avramovića, Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost - 41:31.

17. minut - Razigrao se Dušan Ristić u drugoj deonici.

16. minut - Serija Slovačke koja se vraća u igru 34:29.

15. minut - Dve trojke za Slovačku koja prilazi na -7.

14. minut - Ristić je u dobrom ritmu, Srbija ima +11.

13. minut - Slovaci odgovaraju trojkom i smanjuju na 30:21.

12. minut - Pogađa Đurišić iz daljine. Činilo se da je za tri, ali je ipak gazio liniju. Njegov četvrti poen.

11. minut - Ristić na isteku napada postiže prve poene.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 24:18

9. minut - Aleksa Avramović, koji igra sa maskom zbog preloma nosa, pogađa dva slobodna bacanja za plus osam - 22:14.

8. minut - Nova trojka igrača Slovačke - smanjuju na šest razlike - 20:14.

7. minut - Jagodić-Kuridža pogađa uz faul.

6. minut - Aleksa Radanov je dobro istrčao i na kraju položio loptu u mrežicu za 17:11. Selektor Slovačke je potom zatražio taj-aut.

5. minut - Na listu poentera se upisao i Balša Koprivica - 10:6. Odgovorio mu je Fusek za 10:8.

4. minut - Brodžijanski je ponovo pogodio trojku i smanjio na 8:6.

3. minut - Trifunović je sada u ulozi asistenta, dodao je Jagodiću Kuridži, a on ubacio novu trojku - 8:3.

2. minut - Još jednom je bio precizan Uroš Trifunović, ovog puta je ubacio trojku za 5:0.

1. minut - Poeni Uroša Trifunovića na otvaranju meča, Srbija vodi 2:0.

20.10 - Srbija je veliki favorit u ovom meču. Međutim, oprez postoji kod selektora Pešića koji je podsetio da se ekipa svela na samo 11 od 24 igrača iz raznoraznih razloga.

20.04 - Slovačka je daleko najslabija reprezentacija u grupi. U prvom kolu su doživeli ubedljiv poraz od Belgije, a zatim i od Letonije.

20.00 - Srbija i Slovačka će još jedan meč odigrati za tri dana, ali u slovačkim Levicama

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen kvalifikacionoj utakmici za Svetsko prvenstvo između Srbije i Slovačke. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.