SRBIJA SLAVILA U INFARKT ZAVRŠNICI! "Orlovi" na Pešićevom debiju u spektakularnom meču slomili Letonce!

Tako je Srbija upisala trijumf na debiju Svetislava Pešića, a odlučujući poen sa linije slobodnih bacanja postigao je Marko Jagodić-Kuridža tri sekunde pre kraja. Drugo je namerno promašio i to se ispaltilo našoj reprezentaciji.

Bio je ovo fenomenalan meč u kom su i jedni i drugi bili šuterski raspoloženi.

Srbija je postigla 10 trojki, a Letonija čak 16.

Prva četvrtina pripala je Letoniji 33:28. Gosti su u prvih 10 minuta imali samo jedan promašaj iz igre!

"Orlovi" su dobro otvorili drugu deonicu, ipak usledio je brz odgovor rivala koji je u jednom trenutku imao i +7.

Uspeli su naši da se vrate, ali se na odmor otišlo sa vođstvom Letonije 56:52.

Očekivalo se da u nastavku malo stane šut i jedne i druge, ali to se nije desilo. Oba tima su igrala u NBA modu.

Ne može se reći da su košarkaši Srbije igrali lošu odbranu, ali su Letonci pogađali neverovatne šuteve.

Napadom Srbije su dirigovali Miloš Teodosić i Aleksa Avramović i ušlo se u dramatičnu završnicu.

Letonci su u nekoliko navrata imali po sedam poena prednosti, a da stvar bude još gora povredio se i Alen Smailagić koji je na nekih pet minuta pre kraja otišao u svlačionicu i više se nije vraćao.

U poslednja dva minuta je prvo Ristić pogodio šut pod faulom, pa Jagodić Kuridža i onda je košarkaš Partizana Rodion Kuruc častio Teodosića petom ličnom i slobodnim bacanjima posle kojih je na semaforu pisalo 100:98 u korist naših košarkaša.

Teo je napravio faul, a Letonci su realizovali dva bacanja za 100:100.

Jagodić-Kuridža je na 2.8 sekundi pre kraja stao na liniju za slobodna bacanja, jedno pogodio i tako doneo Srbiji pobedu na startu kvalifikacija.

Najefikasniji u našim redovima bio je Teodosić sa 21 poenom i devet asistencija, 17 je ubacio Avramović, Jagodić-Kuridža 16, a Smailagić 15 poena.

Kod Letonaca je blistao Lomaš sa 33 poena.

Srbija - Letonija 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Marijus Cjulin, Nikolas Maestre, Mehmet Sahin

Srbija: Teodosić 21, Jović, Smailagić 15, Koprivica, Jagodić-Kuridža 16, Novak, Ristić 9, Avramović 17, Radanov 8, Zagorac 3, Trifunović 5 i Dangubić 7.

Letonija: Bertans 17, Kavars 6, Grazulis 17, Kuruc 6, Zoriks 14, Ate, Berzins 1, Laksa, Lomaš 33, Mejers 2, Pašečniks 2, Škele 2

40. minut - Kraaaaj! Pobeda Srbije u infarkt završnici!

39. minut - Drama - 96:96!

38. minut - Dva minuta pre kraja Letonija vodi 95:94

37. minut - Nastavlja se šuterska klinika i jednih i drugih.

36. minut - Taman smo prišli na jedan posed, ali je usledila nova trojka Letonaca. Uzvraća sjajni Avramović, gosti vode - 90:88!

35. minut - Bertans polovičan sa linije penala. Dobra atmosfera sada u Pioniru, greše Letonci, četiri razlike vode gosti na pet minuta do kraja.

34. minut - Još jedna trojka za Letoniju, ovo je neverovatno kako ih služi šut tokom čitave utakmice.

32. minut - Novo sjajno zakucavanje Smailagića!

31. minut - Smailagić pravi faul u napadu! Lomaš je pogodio trojku za novo vođstvo gostiju!

30. minut - Trojka Letonaca koji ponovo vode - 75:74! Nastavlja se šuterska klinika i jednih i drugih!

29. minut - Razigrao se Aleksa Radanov, Srbija vodi 74:70.

27. minut - Mini serija "orlova". Možda su ovo prelomni trenuci.

26. minut - Radanov donosi vođstvo Srbiji - 68:66!

25. minut - Potpuni egal - 66:66!

24. minut - Teodosić i Smailagić diriguju napadom Srbije, ali i Letonci ne staju. Sjajan meč.

22. minut - Utakmica u NBA modu, neverovatno kako šutiraju i jedni i drugi.

21. minut - Odličan potez Avramovića na asistenciju Teodosića.

20. minut - Teodosić precizan sa slobodnih bacanja. Nestvarno kako šutiraju Letonci, Bertans pogađa sada trojku uz faul!

19. minut - Jagodić Kuridža polovičan sa linije penala - 47:47.

18. minut - Veoma efikasan meč.

17. minut - Srbija konačno vodi posle još jedne trojke Avramovića - 46:44.

15. minut - Trojka Avramovića, ali i dalje imamo velike probleme u odbrani.

13. minut - I dalje goste odlično služi šut.

12. minut - Odlična igra našeg kapitena Miloša Teodosića koji je već postigao 10 poena. Zoriks ubacuje novu trojku za Letonce.

11. minut - Bolji početak Srbije u drugoj četvrtini. Mini serija našeg tima 4:0.

10. minut - Nestvaran su šutirali Letonci, Srbija gubi posle prve četvrtine 33:28.

8. minut - Izuzetno efikasna prva četrtina.

7. minut -  Letonci raspoloženi u šutu i vode sa 26:20. Nestvarna statistika gostiju - 5/5 za dva i 4/4 za tri.

5. minut - Trojka Smailiagića. Srbija vodi 14:12. Košarkaš Partizana raspoložen na startu.

4. minut - Trojka Trifunovića.

2. minut - Avramović je probao sa šutom za tri poena, ali je promašio. Evo i dobrog poteza Smailagića. Sa druge strane do poena dolazi još jedan igrač crno-belih - Rodion Kuruc.

1. minut - Jagodić Kuridža postiže prve poene na meču.

20.00 - Ovacije za Svetislava Pešića na početku utakmice.

19.23 - Tri prvoplasirane reprezentacije idu u drugu fazu, gde se stvaraju nove grupe od po šest timova, uz prenošenje bodova, a po tri reprezentacije iz novoformiranih grupa plasiraće se na Mundobasket.

19.16 - Poslednji se reprezentaciji pridružio kapiten Miloš Teodosić koji je sa ekipom od utorka.

19.12 - Pored Srbije i Letonije u grupi A su Slovačka i Belgija.

19.09 - Zbog nezgodnog rasporeda Pešić nije imao mnogo vremena da uigra ekipu, pa su "orlovi" odradili samo jedan trening.

19.05 - Pešić je pred početak kvalifikacija za Mundobasket 2023. okupio 17 košarkaša, ali prema propozicijama FIBA za utakmicu može da registruje samo 12, a to su: Miloš Teodosić, Nikola Jović, Alen Smailagić, Balša Koprivica, Marko Jagodić Kuridža, Jovan Novak, Dušan Ristić, Aleksa Avramović, Aleksa Radanov, Rade Zagorac, Uroš Trifunović i Nemanja Dangubić.

19.00. Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u kom se sastaju Srbija i Letonija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".