Zvezda trenirala na "PARKU PRINČEVA", utisci su IMPRESIVNI, pogledajte kakav stadion! (VIDEO + FOTO)

Alo/V.Zogović
Crvenu zvezdu je u francuskoj prestonici dočekalo oblačno, jesenje vreme. Izabranici Vladana Milojevića iskoristili su nekoliko sati za odmor pre nego što su se uputili na stadion smešten u 16. arondismanu Pariza. Park prinčeva spolja masivna, kamena građevina ostavlja, zbog svoje veličine impresivan utisak na svkog ko se nađe u njegovoj blizini. Na teren su crveno-beli momci istrčali u vreme sutrašnje utakmice, nekoliko minuta pre 19 časova.
Trening je otpočeo uobičajenim zagrevanjem. Usledio je rukometni meč po nešto izmenjenim pravilima, deo treninga u kome se naši prvotimci najbolje zabavljuju i gde se može čuti najviše smeha. Nakon toga prešlo je na uvežbavanje pas igre.
I pred meč sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona u Parizu vlada ogromno interesovanje. Očekuje se veliki broj ljubitelja fudbala na tribinama Parka prinčeva, stadiona koji je najveću posetu od 49.575 gledalaca zabeležio 1983. godine.

Alo/V.Zogović
Specifičnost u arhitekturi stadiona fudbalera Pari Sen Žermena jeste to da nijedno sedište na stadionu nije udaljeno više od 45m od terena. Zbog kompaktnosti i velikog broja sedišta smeštenih na malom terenu ovaj stadion zovu kutija zvuka.

Alo/V.Zogović
Zanimljiva je priča o tome kako je Park Prinčeva dobio ime. U 18. veku predeo na kome je stadion izgrađen bio je prekriven šumom koju je kraljevska porodica koristila za lov. U sećanje na taj period dom fudbalera Pari Sen Žermena nosi baš ime Park Prinčeva.

Alo/V.Zogović
Stadion je izgrađen 1937. godine i ima kapacitet od 48.713 mesta. U toku svoje istorije renoviran je u dva navrata. Prvi put 1972. godine, dok je današnji izgled dobio nakon uređivanja koje je trajalo od 2012. do 2016. godine. Do 1998. godine bio je dom fudnalske reprezentacije Francuske.
