Trener Crvene zvezde Milojević na kraju utakmice u Salcburgu
FK Crvena zvezda

Trener Crvene zvezde Milojević na kraju utakmice u Salcburgu, Foto: FK Crvena zvezda

Hvala što ste pratili tekstualni prenos na portalu Alo.rs

90 + 5 Borjan ponovo spasava Zvezdu i kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!!!! Crvena zvezda je u ligi šampiona!!!!! Junački, kada su ih svi otpisali crveno-beli su od 0:2 stigli do 2:2 i zahvaljujući golovima u gostima prvi put u klupskoj istoriji ide u Ligu šampiona.

90`Pogrančić, visoko preko gola! Još maloooo

86` Hajdara zaboravljen,  opasnooooo, ali ofsajd!

85` Zvezdi je na umu samo da loptu pošalje što dalje od svog gola. Još malo do istorije, malo!

81` Izlazi Radonjić, da li mu je to oproštajni meč u Zvezdi, ulazi Gobeljić

72`Nova šansa za Dabura. Srećom nije bio precizan

66` GOOOOOL 2:2!!!!! Zvezda je izjednačila na 2:2 preko Bena, ovaj rezultat vodi Zvezdu dalje u LŠ.

65` GOOOOOOL 2:1 !!!!! Zvezda je smanjila rezultat na 2:1. Strelac je bio Ben.

61 Neoprezan start Pogrančića koji je nagazio Pavkova po grudima. Varnice na terenu Krstičić je najratoborniji. Žuti kartoni za Krstičića i Pogrančića.

60` Novi pokušaj Hajdare, sa distance, lopta je pogodila nekog od Zvezdinih igrača i završila u korneru. Nema opasnosti, Stojković fauliran, novi slobodan udarac za srpskog šampiona.

49` Pavkov ulazi u igru umesto Milića

48` - GOL 2:0! Salcburg duplira vođstvo, Dabur je ponovo strelac. Ovoga puta iz penala, jer je Savić faulirao Šlagera. Da li je bio u šesnaestercu ili na ivici.

POČELO DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Loša Crvena zvezda, uplašena, valjda je značaj meča učinio svoje. Salcburg je konstantno napadao, pleo mrežu oko gola Zvezde i na kraju mu se isplatilo. Ostaje nada da če Crvena zvezda bolje zaigrati u drugom poluvremenu.

45` GOL! 1:0! Salcburg vodi 1:0, strelac je Dabur! Ulmer je centrirao, Zvezdine odbrane nigde i napadač domaćih trese mrežu!.

41` Salcburg je bolji, Zvezda se povukla i čeka priliku iz kontranapada. Još malo i kraj poluvremena.

37` Prva izmena u Crvenoj zvezdi. Iz taktičkih razloga, Simić izlazi, ulazi Jovančić.

30` Nova šansa za beogradski klub. Radonjić šutira, ali neprecizno.

28` Borjan je na zemlji. Kratkotrajan prekid, golman Zvezde Borjan je dobio udarac u lice. Meč jer nastavljen.

27` Dabur promešao odbranu zvezde, izlomio dva igrača, šutira, Borjan brani.

25` Slobodan udarac za crveno-bele posle faula nad Benom. Daleko je za šut na gol. Krstičić do Jovičića snažam šut Jovičića, ali na kraju odbrana Salcburga otklanja opasnost

22` Polovina prvog dela, uplašena Zvezda, opasni Austrijanci

19` Dabur sjajno proigrao Daku, Borjan ulazi u šut i spečava najgore. Nova stopostotna šansa za domaće.

18` Korner za Zvezdu, Ben ga loše izvodi

11` Kakav kiks golmana Borjana, Savić je uklizavanjem spasao čist gol Salcburga. Daka je prevario Borjana, ali ne i Zvezdinog kapitena. Stopostotna šansa.

10` Opasno je, Rodić intervenisao ispred {lagera Dake.

8` Hajdara napravio faul, slobodan udarac i prilika da se prvi put ugrozi gol Salcburga. Krstičić izveo slobodnjak, ali lopta je bila visoka za kapitena Savića

3` Posle prodora kapitena Salcburga, Volf šutira, loptu ipak hvata golman Zvezde Milan Borjan.

Utakmica je počela.

U toku je intoniranje himne Lige šampiona, meč počinje za minut, dva

Zvezda i Salcburg će nastupiti će nastupiti u ovim sastavima:

Salcburg (4-4-2): Stanković – Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer – Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager – Daka, Dabur
Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić, Krstičić – Simić, Ben, Radonjić – Milić

Posle boravka u gradu, gde su provodili vreme, navijači Crvene zvezde su oko 18 časova grupno krenuli ka stadiona, gde će u 21 čas početi utakmica Salcburg - Crvena zvezda.

Policijske marice u Salcburgu

Alo/P.Vuković

Policijske marice u Salcburgu, Foto: Alo/P.Vuković

Policija iz cele Austrije, stručnjaci za eksplozive i helikopteri raspoređeni su, kako smo već pisali u Salcburgu, gde se očekuje dolazak više hiljada navijača Crvene zvezde.

U popodnevnim satima, policija je na ulice izbacila i marice u strahu od Delija.

Navijači Crvene zvezde posle 13 sati počeli su "osvajanje" Salcburga pred meč protiv istoimenog tima u plej-ofu za Ligu šampiona.

Sporadično, na različitim punktovima grada čuje se pesma Delija, a gosti u skupim restoranima, preko puta mostova koji spajaju novi i stari deo grada, slušaju "Zvezda oooo" u izdvođenju 30 navijača koji na taj način zabavljaju turiste i sebe.