Barselona
EPA/Toni Albir
Barselona

Barselona kao u video igrici, Foto: EPA/Toni Albir

Debitant u Primeri pamtiće prvo gostovanje na Nou Kampu po debaklu. Interesantno, Ueska je prva već u 3. minutu došla do gola preko Ćuća.

Odgovor na ovaj pogodak dao je tandem Mesi - Rakitić u 16. minutu, da bi Pulido auto-golom u 24. doneo Barseloni i vođstvo. U finišu poluvremena prvo je Suarez povisio na 3:1 a onda je Galjar zatresao mrežu šampiona Španije najavivši burno drugo poluvreme.

Od toga nije bilo ništa - Dembele, Rakitić, Mesi i Alba uticali su na promene rezultate na semaforu, ali i karnevalsku atmosferu na tribinama.

Tačku na fenomenalno izdanje Barselone postavio je Suarez iz jedanaesterca.

Levante i Valensija podelili su bodove, dok je Alaves posle preokreta savladao Espanjol. Betis je golom veterana Hoakina savladao gradskog i najvećeg rivala, Sevilju sa 1:0.