Damir Skomina
EPA/Ettore Ferrari

Damir Skomina, Foto: EPA/Ettore Ferrari

Kod rezultata 1:2 u 49. minutu, Džeko je izašao sam pred Kariusa koji ga je srušio u kaznenom prostoru.

To je morao biti ne samo penal za Romu već i crveni karton za Karijusa, ali je Skomina dosudio ofsajd kojeg nije bilo.

Još veći propust sudija iz Slovenije dogodio se u 60. minutu - posle gužve u šesnaestercu, lopta je stigla do El Šaravija a njegov šut i gol za 3:2 rukama je odbranio Liverpulov bek Aleksander-Arnold.

Umesto penala za Romu i crvenog kartona za igrača gostiju, Skomina ni ovaj put nije pokazao na belu tačku.

Italijanski novinar Tankredi Palmeri, dopisnik CNN iz Rima, napisao je na Tviteru posle utakmice da je Skomina tek u svlačionici shvatio koliko je oštetio domaće.

"Sudija Skomina se nakon utakmice u svlačionici slomio kad je shvatio kakve je greške napravio te je priznao kako je loše sudio", napisao je novinar.