Rodrigez iz Milana protiv Olimpijakosa
AP Antonio Calanni

Rodrigez iz Milana protiv Olimpijakosa, Foto: AP Antonio Calanni

U Grupi A Bajer je nadigrao AEK 4:2 nakon početnog vođstva Kiprana, dok je Cirih u zvršnici došao do minimalca protiv Ludogoreca.

U Grupi B Salcburg je preokrenuo protiv Seltika na 3:1 za vođstvo u grupi, dok je drugi Red Bulov tim Lajpcig bio ubedljiv nad Rosenborgom istim rezultatom u Trondhajmu.

U Grupi C Kopenhagen je iznenadio u Bordou 2:1, golom u nadoknadi vremena, dok je Zenit jedva slomio otpor praške Slavije za 1:0 u Sankt Peterburgu.

U Grupi D Islam Slimani je doneo važnu pobedu Fenerbahčeu nad Spartakom iz Trnave 2:0, dok je zagrebački Dinamo identičnim rezultatom slavio u Briselu protiv Anderlehta, uz pomoć štopera domaćeg tima Ognjena Vranješa.

U Grupi E Arsenal je sa kombinovanim timom lako i ubedljivo savladao Karabag 3:0, dok je Sporting u triler završnici preokrenuo u Ukrajini protiv Vorskle sa dva gola u nadoknadi vremena za 2:1.

U Grupi F Milan je posle 60 minuta očajne igre preokrenuo protiv Olimpijakosa na 3:1, a junak derbija večeri bio je rezervista Patrik Kutrone, dvostruki strelac na "San Siru".

Nije bilo igre "rosonera" do sredine drugog poluvremena, a onda je usledila rapsodija na San Siru, dve asistencije Čalhanolua i dva pogotka rezerviste Kutronea za pobedu koja bi mogla da prelomi sezonu Milana u pravom smeru.

U drugom meču grupe Betis je posle 50 minuta mučenja probio "bunker" Didelažna i na kraju sa 3:0 stigao do prve pobede.

Nastupila su i trojica srpskih fudbalera, dok su dvojica bili rezerve. Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta za Zenit, Radosav Petrović je izašao iz igre u 70. minutu na gostovanju Sportinga, dok je Nemanja Gudelj meč proveo na klupi za rezerve.

Vezista Rosenborga Đorđe Denić zamenjen u 77. minutu, dok je Vukašin Jovanović sa klupe posmatrao poraz Bordoa.