AZ Alkmar - Partizan
FK Partizan - Miroslav Todorović

AZ Alkmar - Partizan, Foto: FK Partizan - Miroslav Todorović

KRAJ UTAKMICE - Partizan je eliminisan! Mančester junajted i AZ Alkmar su prošli u nokaut Lige Evrope!

Vodio je Partizan 0:2 posle prvog poluvremena, ali su Holanđani odigrali na sve ili ništa, Slot je izvadio iz igre oba štopera, uveo je ofanzivne fudbalere, što se ispostavilo kao pravi potez!

Druijf je sa dva gola doneo Holanđanima plasman u narednu fazu! Crno-beli su imali sjajnu priliku da u poslednjem kolu protiv Astane obezbede plasman, ali su na tu utakmicu mislili pre nego što se ova završila!

Dva minutaje delilo je crno-bele do velike šanse, ali nemir u poslednjoj liniji odbrane Partizana i očajna intervencija Stojkovića u 88' minutu će progoniti izabranike Miloševića!

Treba napomenuti da je sudija Stefanski odradio odličan posao, nije dozvolio Holanđanima da izvrše pritisak na njega iako su to često pokušavali. U 83. minutu je dao crveni karton napadaču AZ Alkmara, pa je utoliko veći remi domaćina, jer su sa igračem manje uspeli da se vrate u meč!

Liga Evrope, peto kolo:
AZ AlkmarPartizan 2:2 (0:2)
Druijf 88, 90+2 – Asano 16, Suma 27
Ado Den Hag stadion, Hag
Glavni sudija: Danijel Stefanski (Pol)

KRAJ UTAKMICE

Žuti karton za Brežančića zbog prigovora!

96' Krenuo je Partizan na sve ili ništa, ali bez konkretne prilike!

92' GOOOOOOL AZ ALKMAR JE IZJEDNAČIO! DRUIJF HEROJ HOLANĐANA!

Utakmica je produžena sedam minuta!

88' GOOOOOOOOOOL DRUIJF 1:2! Opustili su se crno-beli, katastrofalna greška odbrane, nakon dubinske lopte Kopmejnersa, Druijf je uspeo da okrenut leđima golu zahvati loptu glavom i lopta prolazi iza Stojkovića!

83' CRVENI ZA BODAUA! Drugi žuti karton za napadača AZ Alkmara zbog simuliranja, odlično suđenje Stefanskog!

78' Ista priča kao i tokom cele utakmice, domaćin kontroliše igru, Partizan traži šansu iz kontre!

72' PREČKA IDRISIJA! Trese se i dalje okvir gola Stojkovića, AZ Alkmar je mogao da smanji rezultat!

66' Udarac Sadika sa 30 metara, lopta odlazi pored stative!

61' Nova kontra Partizana, ali presporo Suma vuče loptu! Udarac Tošića sa ivice kaznenog nije bio opasan!

60' Trener Az Alkmara povukao potez na sve ili ništa! Zbog povrede morao je da izvede Hacidijakosa, zamenio ga je Druijf, a potom izvodi i drugog štopera Vijtensa, a uvodi bržeg Sugavaru.

Krvari Miletić posle duela sa Kopmeinersom!

53' Prekršaj fudbalera domaćina nad Miletićem, sudija nije dao na sebe pa je kaznio prigovore fudbaler AZ Alkmara, dva žuta kartona!

51' Prete crno-beli, izbacio je Sadik Hadžidiakosa koji se potom povredio, na njemu je bio još jedan čuvar, uspeo je da uputi šut, golman je odbranio ali je lopta bila isfelširana i ulazila je u gol, Bizota nadljudskim istezanjem izbacuje loptu iz kaznenog! Dve kolosalne šanse za Partizan!

49' Nova opasna kontra Partizana, Suma je povukao loptu sve do samog kraja, najbolja opcija je bila da sam završi kontru i to je uradio. Opalio je loptu po zemlji a ona je pogodila stativu! Velika sreća za domaćina!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

42' Nova prilika za Tošića, slobodan udarac sa 30 metara posle faula nad Zdjelarom! Vezni fudbaler Partizana poslao je loptu "nebu pod oblake"

39' Opasan napad Partizana posle centaršuta Tošića, uigrana akcija na Miletića koji nije zahvatio najbolje loptu!

38' Žuti karton za Stengsa!

36' Sjajni Natho je ponovo uposlio Sumu koji se prvo spetljao sa loptom, a kad se oslobodio čuvara, uputio je šut sa distance koji je završio tik iznad prečke!

30' Odlično igra Natho, sudija je morao da interveniše na simuliranje napadača domaćina koji je pao u Stojkovićev boks na odličnu intervenciju sudije!

27' GOOOOOOOOOOL SUMA! Velika prednost Partizana posle pola sata igre, katastrofalna greška Bizoa, koji je očajno poslao loptu do Kopmejnersa! Zdjelar je presekao pas pa uposlio Sumu koji je preciznim udarcem rutinski savladao čuvara mreže Az Alkmara!

25' Mnogo sreće za odbranu crno-belih! Posle korneza domaćina, Bujtens je zahvatio loptu koja se odbila od pod pa prošla pored stative, umalo da završi u golu!

23' Krenuli su gosti još ofanzivnije, ali bez konkretne šanse za gol!

15' GOOOOOOOOOOOL ASANO! Fantastičan pas Natha ka Asanu u prazan prostor! Japanac je pobegao čuvarima pa lako savladao  za 0:1

10' Bez prave prilike za gol u prvih deset minuta!

7' Odlična intervencija Ostojića, ne dopušta AZ Alkmaru da ugrozi gol Stojkovića!

5' Domaćin kontroliše igru, Partizan čeka kontru da preko krila (Asano, Tošić) ugroze gol AZ Alkmara!

AZ Alkmar - Partizan, Foto: printscreen

Fudbaleri Partizana u okviru petog kola Lige Evrope gostuju ekipi AZ Alkmara u Hagu! Partizan je pod imperativom pobede, jer ih samo tri boda ostavljaju u igru za narednu fazu!

Čak četri boda crno-beli zaostaju za AZ Alkmarom, koji je u prethodna dva kola igrao protiv Astane! Domaćinu odgovora i bod za "evropsko proleće"!

AZ Alkmar je favorit, pošto su fantastičnoj formi, na poslednjih šest utakmica na svim frontovima ima svih šest pobeda, uz gol-razliku 24:0.

U 6. kolu crno-beli će dočekati Astanu, dok će AZ ići u goste Mančester junajtedu.

Uoči meča, trener crno-belih Savo Milošević je rekao:

"Specifičan je bio meč u Beogradu, rano smo imali igrača više. Bili smo dominantni tada, ali smo analizirali igru u prvom delu – tada nismo imali pravi odgovor. Taj segment, kada su oni ulazili u igru, nismo mogli da rešimo. Kada smo imali prednost, nismo bili dovoljno oprezni, ostavili smo im prostor. Sada će njihov pritisak biti jači i moraćemo bolje nego u Beogradu ako želimo dobar rezultat"

Trener Alkmara izjavio je da će meč sa ekipom iz Srbije biti "borba na život i smrt".

"Ne bi tako dramatično definisao, ovo je važna utakmica, ali nije sudbonosna kao što je bila ona u Moldeu. Jeste važna, ali ćemo i posle nje morati da radimo, ne bih rekao da je bitka na život i smrt, ipak je ovo sport", zaključio je Savo.