Roma - Milan

Fudbaleri Milana pobedili su na gostovanju Romu 2:1 u derbiju 3. runde Serije A. Milanezi su ostali tako na vrhu tabele sa sva tri trijumfa.

Meč je počeo prvim uzbuđenjem malo pre isteka desetog minuta. Olivije Žiru je pogodio za vođstvo Rosonera iz penala u 8. minutu.

To je i bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Pelegrinija je zamenio Auar prinudno. Milan je dominirao po šutevima i posedu. Vučica nijedan udarac u okvir gola nije uputila za 45. minuta.

Odmah je u 48. tim iz Milana duplirao vođstvo. Pogodio je drugi napadač Portugalac Rafael Leao.

Milanezi su se u 65. minutu našli u problemu. Fikajo Tomori je isključen nakon drugog žurot kartona.

Roma je samo u nadoknadi meča uspela da prepolovi prednost. U trećem minutu strelac je bio Spinacola.