Olimpijakos - Čukarički

Revanš je na programu za sedam dana na novom stadionu u Leskovcu.

Posle Vojvodine, TSC-a i Partizana i Čukarički je doživeo šamar realnosti. Ponovo se ispostavilo da naši klubovi nisu dorasli evropskim takmičenjima i da je koeficijent koji je ostvaren prošle sezone zapravo medveđa usluga.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvih 45 minuta.

Samo što je utakmica počela domaćin je poveo golom El Kabija posle loše reakcije u odbrani "brđana".

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak crveno-belih pošto je u 15. minutu Fortunis snažno šutirao i savladao Samurovića.

Na 3:0 povisio je El Kabi u 40. minutu.

U drugom poluvremenu je opao ritam meča, premda je Olimpijakos imao nekoliko velikih prilika da postigne i četvrti gol.

Grčki tim je smanjio gas, dok su "brđani" zaigrali nešto življe.

I taman kada se mislilo da će i Čukarički doživeti debakl, uspeli su da postignu gol nade u sudijskoj nadoknadi preko Igora Miladinovića.

Olimpijakos - Čukarički 3:1 (3:0)

Strelci: El Kabi 3, 40, Fortunis 16 - Janković 90+2

Stadion: Jorgos Karaiskakis

Sudija: Donatas Rumsas (Litvanija)

Olimpijakos: Pahalakis – Vrousaj, Recos, Freire, Kini – Kamara, Ibora – Masuras, Bil, Fortunis – El Kabi

Čukarički: Filipović - Stevanović, Subotić, Drezgić - Rogan, Docić, Sisoko, Kovač, Tošić – Ivanović, Endiaje.

Kraj!

90+3 - Goool! Čukarički smanjuje na 3:1, strelac je Igor Miladinović.

90. minut - Igraće se još pet minuta!

87. minut - Bojica Nikčević propušta priliku za Čukarički.

77. minut - Fortunisov slalom kroz sredinu, prosledio je potom loptu do Bjela, a Španac je ovoga puta šutirao nešto lošije pa je Samurović odbranio.

74. minut - Opet spava odbrana Čukaričkog, Bil je bio u velikoj prilici, ali je šutirao preko gola.

66. minut - Deluje Čukarički dosta bolje u drugom poluvremenu, ali bez prave opasnosti po gol domaćih.

59. minut - Sjajna intervencija mladog Samurovića, posle odličnog pokušaja Fortunisa iz slobodnog udarca.

49. minut - Poništen je pogodak Kamari, zbog faula nad Sisokom kod kornera. Sreća za Čukarički.

46. minut - Počele je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme! Olimpijakos vodi 3:0!

44. minut - Velika prilika za Čukarički! Posle defanzivnog kiksa grčke ekipe Stanković je šutirao i to dosta dobro, ali je lopta završila pored stative.

40. minut - Gol! Ponovo je El Kabi strelac, još jedan lep gol Olimpijakosa. Čukaričkom se sprema katastrofa.

35. minut - Najbolja šansa za Čukarički. Ivanović je izveo korner, Subotić tukao glavom, ali je golman domaćih krajnjim naporom uspeo da interveniše.

32. minut - Opao je ritam utakmice, mada fudbaleri Čukaričkog nešto bolje deluju.

25. minut - Evo prve prilike za Čukarički, Ivanović je šutirao, ali siguran je Pahalakis.

23. minut - Pauza za osveženje, koja će sigurno više prijati fudbalerima Čukaričkog.

15. minut - Gol! Sjajan šut Fortunisa i već je 2:0 za Olimpijakos.

6. minut - Masuras je uspeo da savlada Samurovića, ali je srećom po srpskog predstavnika bio u ofsajdu. Početak meča nagoveštava krah našeg tima.

5. minut - Sada El Kabi pogađa prečku...

3. minut - Gol! Olimpijakos već vodi, strelac je El Kabi.

1. minut - Utakmica je počela!

20.08 - Ekipa Olimpijakosa je u nadoknadi vremena izborila plasman u plej-of, jer su u dvomeču protiv Genka, golom u 96. minutu prošli u narednu fazu takmičenja.

20.03 - U slučaju da ne uspeju da eliminišu favorizovani Olimpijakos, Čukarčki će ove jeseni igrati u grupnoj fazi Lige konferecija.

20.02 - Ekipa sa Banavog brda u ovaj dvomeč može da uđe rasterećena, jer će sigurno ove jeseni igrati u grupnoj fazi jednog evropskog takmičenja, što će biti prvi put u istoriji kluba.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Grčke.