AEK - Dinamo

U revanš meču je bilo 2:2, dok je u prvom duelu igranom na "Maksimiru" grčki tim slavio sa 2:1.

Ovo je definitivno najluđa utakmica od početka sezone.

Dinamo Zagreb je imao 2:0 i sve u svojim rukama, a onda je AEK postigao dva gola u nadoknadi vremena.

Da sve bude još luđe, gol odluke postigao je Hrvat i bivši fudbaler "modrih" Domagoj Vida i to u 100. minutu!

U senci velikih incidenata pre deset dana, u divljanju pristalica Dinama kad je ubijen jedan navijač AEK-a u Atini, ostala su i dva susreta ovih timova. Ipak, drugi meč je bio zaista spektakularan.

Ekipa koju sa klupe predvodi Igor Bišćan povela je u bukvalno poslednjim sekundama prvog poluvremena, u 45+2. minutu Šutalo je odlično ispratio akciju svog tima i golom je anulirao zaostatak iz prvog meča u Zagrebu.

Kada je Ljubičić posle sjajne asistencije Petkovića duplirao prednost u 65. minutu delovalo je da je sve gotovo.

Ali, onda smo imali jednu od najluđih završnica u istoriji fudbala.

Prelep gol je postigao Arauho u 92. minutu, a prava ludnica je tek usledila.

Sudija Eskas je sedam minuta kasnije dosudio penal za Atinjane, loptu je preuzeo Levi Garsija i promašio, ali se na pravom mestu u pravo vreme našao Domagoj Vida i svojim golom presudio bivšem i matičnom klubu.

Za AEK je od 67. minuta igrao i srpski fudbaler Mijat Gaćinović.

Atinjani će u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv belgijskog Antverpena.

AEK - Dinamo 2:2 (0:1)

Stadion: OPAP Arena (Atina)

Sudija: E. Eskas (Norveška)

AEK: Stanković, Hajsafi, Vida, Moukoudi, Simanski, Amrabat, Džonson, Zuber, Rota, Pineda, Garsia

Dinamo: Livaković - Mihaljičenko, Šutalo, Ristovski, Moharami, Ljubičić, Mišić, Bulat - Špikić, Petković, Ivanušec

AEK ide dalje!

90.+8 - Penal za AEK! Garsija je promašio penal, a odbitak je u mrežu ubacio Domagoj Vida!

90.+2 - Gool! Arauho postiže gol za AEK i smanjuje na 1:2. Kako stvari stoje gledaćemo produžetke.

Igraće se još pet minuta

90. minut - Ponovo je poništen gol domaćinu zbog ofsajda.

85. minut - Sve manje nade za AEK.

80. minut - Crveni karton za Mihaličenka! Ali, VAR je reagovao i pokazao sudiji da prekršaj nije napravio Ukrajinac nego Šutalo, koji je ipak dobio žuti karton.

73. minut - Sada je Bulat izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi preko gola.

69. minut - Dobro je Gaćinović izveo slobodan udarac, ali ponovo se istakao Livaković.

67. minut - U igru je ušao srpski fudbaler Mijat Gaćinović.

65. minut - Gol! Dinamo je duplirao prednost preko Ljubičića i ima rezultat koji ga vodi dalje! Petković je sjajno uposlio Ljubičića, koji koristi nepažnju defanzivaca AEK-a i postiže pogodak.

55. minut - Kao i u meču igranom u Zagrebu pre nekoliko dana, grčki tim u nastavku susreta dodaje gas. Jonson je ozbiljno pripremio Livakoviću, a to je možda i najbolja šansa za AEK na ovom meču. Već drugi dobar pokušaj za domaći tim u samo desetak minuta nastavka.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ne dođe li do promene rezultata, gledaćemo produžetke.

Poluvreme, prava drama tek sledi!

45.+2 - Goool! Dinamo vodi. Bruno Petković je nadvisio Rotu u skoku, a Mihaličenkov šut glavom je odbranio Cican Stanković, da bi odbitak u mrežu sproveo Josip Šutalo. Sada je ukupan rezultat 2:2!

43. minut - Velika prilika za Dinamo. Zaspala je odbrana Atinjana, Bulat se našao u prilici, ali je šutirao pored gola, ostaje 0:0.

33. minut - Zbog dva starta u veoma kratkom roku opomenut je najbolji igrač Dinama, Luka Ivanušec. To je prvi žuti karton na utakmici.

28. minut - Solidan pokušaj Ivanušeca, lopta odlazi preko gola.

23. minut - Sada preti Dinamo! Tukao je Bruno Petković, ali siguran je Cican Stanković. Bio je prvi šut gostiju u okvir gola.

16. minut - Najbolja šansa od početka meča, Cuber je šutirao ali je Livaković sjajno odbranio i tako se iskupio za kiks koji je i doveo do toga da se domaćin nađe u prilici da postigne gol.

10. minut - Paklena atmosfera u Atini.

3. minut - Sada prilika za Dinamo, ali izblokiran je šut Šopkića.

1. minut - Utakmica je počela. Već u 50. sekundi Pineda propušta veliku priliku. Malo je nedostajalo da AEK dođe do ranog vođstva.

FK AEK

EPA/PAUL MILLER

20.45 - Pre početka će biti minut ćutanja za ubijenog navijača AEK-a.

19.30 - Iako Dinamo mora u Atini da nadoknadi 2:1 iz prvog meča, već je isplanirao do detalja put u Belgiju gde bi igrao protiv Antverpena ukoliko eliminiše AEK.

Zagrepčani kući idu odmah posle meča, bez noćenja, a već u utorak bi gostovali u prvom meču plej-ofa Lige šampiona.

19.00 - Pristalice atinskog kluba - grupa "Originals 21" - oprostile su se od stradalog druga tako što su u crno zavili kapiju 21 na stadionu OPAP Arena.

18.50 - Grčka "Gazeta" javlja da je Atina pod opsadom policije uoči utakmice. Koriste se helikopteri i dronovi za nadzor svake osobe u krugu stadiona, kako se ne bi ponovili neredi u kojima je poginuo navijač AEK-a pre 10 dana.

Angažovano je nekoliko hiljada policajaca, a najavljeni su strogi pregledi svakog navijača koji bude ušao na stadion.

18.38 - Pobednik ovog dvomeča u narednoj rundi igraće protiv Antverpena.

18.36 - U prvoj utakmici Dinamo je poveo preko Bulata, ali je AEK preokrenuo golovima Zubera i Galanopulosa u 90. minutu.

Igrač AEK-a

Printscreen

18.31 - Meč je trebalo da bude odigran pre dve nedelje, ali je došlo do tragedije, kada su navijači hrvatskog kluba ubili nesrećnog Kacurisa. U Atini je bilo maltene vanredno stanje, utakmica naravno nije odigrana, a sedmorica najviših policijskih zvaničnika sklonjena su sa funkcija.

18.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u kojem se sastaju AEK i Dinamo. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Atine.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.