VAR u Nišu

Radnik Surdulice je pobedio subotički Spartak sa 2:0 na meču igranom u Nišu, u drugom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Međutim, više od pobede Surduličana govori se o proveri drugog gola.

VAR provera je trajala čak 13 minuta!

U 58. minutu meča Bogdanović je zatresao mrežu, ujedno mu je to bio prvi gol u karijeri u Superligi, a onda je sudija Momčilo Marković dobio poziv iz VAR sobe u kojoj su Milan Stefanović i Dušan Pančić. Razlog je bio potencijalni ofsajd strelca gola. Predugo je provera trajala, izgubili su svi strpljenje, pa je došlo do toga da je sudija Marković išao da vidi situaciju na ekranu.

Obično kod situacija za ofsajd konačnu reč ima VAR soba u kojoj se povlače linije. Marković je prišao ekranu i on je nekoliko minuta gledao, tražio drugačije uglove i na kraju pokazao na centar.

Podsetimo, Radnik je biti domaćin u Nišu, pošto stadion u Surdulici ne ispunjava uslove.