Arteta s igračima Arsenala

Fudbaleri Arsenala osvojili su ovogodišnji Emirejts kup. Oni su u finalnom meču savladali ekipu Monaka posle boljeg izvođenja penala, u regularnom delu bilo je nerešeno - 1:1.

Prvi su do vođstva došli fudbaleri Monaka. Igrao se 31. minut kada je Kamara šutirao ka golu Tobdžija, lopta je zakačila Fofanu i završila u mreži.

Ipak, nije se dugo čekalo na izjednačenje. U 44. minutu Martineli odlično izvodi korner, a na pravom mestu našao se Edi Enketija.

UZBUDLJIVO U KVALIFIKACIJAMA Nastavlja se bajka Farana, Izraelci i bez Bahara gaze ka Ligi šampiona

Do kraja se rezultat nije menjao, ostalo je 1:1, pa je odluka o osvajaču Emirejts kupa pala posle penal-serije.

Prelomni trenutak dogodio se u 4. seriji, kada je udarac Minamina zaustavio Ramsdejl.

Arsenal je tako osvojio 7. trofej Emirejts kupa u svojoj istoriji, drugi put uzastopno.