Reprezentativci Srbije

Srbija je na startu meča "preživela" dve odlične šanse Jordana, a onda povela u sedmom minutu, prvencem Strahinje Erakovića. Korner koji je izveo kapiten Filip Kostić, najviši u skoku je bio Uroš Račić, koji je prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je Eraković bio sam i lako je udarcem levom nogom sa pet metara matirao golmana Jordana.

Do kraja poluvremena obe ekipe su imale nekoliko dobrih šansi, ali nije bilo promena rezultta.

Drugo poluvreme je počelo loše za Srbiju. Jordan je izjednačio u 54. minutu, a strelac je bio Al Mardi posle centaršuta Hadadija. Selekcija koja je 84. na poslednjoj FIFA rang listi potpuno je preokrenula rezultat u 67. minutu golom Al-Tamarija.

Fenomenalnu šansu za izjednačenje propustio je Joveljić u 80. minutu, ali tri minuta kasnije se iskupio, dao je gol glavom posle asistencije Sergeja Milinkovića-Savića. Upravo je Joveljić posle prekida i nastavka meča postigao gol i u 89. minutu, za potpuni preokret i pobedu "orlova".

Srbija je meč odigrala u sledećem sastavu: Rajković, Eraković, Mašović, Babić, Grujić, Račić (od 64. Sergej Milinković-Savić), Lazović (od 74. Živković), Samardžić (od 46. Tadić), Kostić (od 46. Mladenović), Đuričić, Jovanović (od 46. Joveljić).

Naredni meč naša reprezentacija igra u utorak, u Razgradu protiv domaće Bugarske, u kvalifikacijama za EURO 2024.

SRBIJA - JORDAN 3:2 (1:0)

Stadion: Generali arena, Sudija: Stefan Ebner

SRBIJA: Rajković, Eraković, Mašović, Babić, Grujić, Račić (od 64. Sergej Milinković-Savić), Lazović (od 74. Živković), Samardžić (od 46. Tadić), Kostić (od 46. Mladenović), Đuričić, Jovanović (od 46. Joveljić).

JORDAN: Abulala – Nasib, Arab, Abuhašiš – Hadad, Sadeh, Al-Ravabde, Marde – Sulejman, Olvan, Al-Najmat.

KRAJ!

90. minut - Još pet minuta nadoknade!

89. minut - GOOOOOL! Joveljić donosi preokret i "orlovi" ponovo vode!

88. minut - Utakmica je nastavljena!

84. minut - Saudija je poslao igrače u svlačionicu! Nekoliko navijača je utrčalo na teren nakon pogotka i sudija je odmah reagovao.

83. minut - GOOOOOL! Dejan Joveljić! Još jedan prvenac u dresu reprezentacije!

80. minut - Dejan Joveljić je ostao sam protiv golmana Jordana, ali njegov udarac završava pored gola.

67. minut - GOOOOL! Tamari postiže lep gol i sada Jordan vodi u Beču!

54. minut - GOOOL! El Mardi pogađa i donosi izjednačenje!

46. minut  - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

33. minut - Probao je Đorđe Jovanović, ali lopta ide preko gola.

20. minut - Opao je ritam meča nakon gola Srbije. Naši reprezentativci kontrolišu posed.

6. minut - GOOOOOL! Eraković! Ostao je sam štoper Zvezde i postigao prvenac u nacionalnom dresu!

5. minut - Al-Najmat je imao zicer, izašao je sam ispred Rajkovića, ali naš golman odlično brani i sprečava Jordance da povedu.

4. minut - Prva prilika za Jordan. Sadeh je šutirao sa nekih 25 metara. Bilo je blizu, ali lopta ide pored gola.