VEČE PREOKRETA U LIGI KONFERENCIJA Bazel pokorio Firencu, Vest Hem se spasao u završnici

Fjorentina našeg Luke Jovića, koji je odigrao poslednjih desetak minuta meča, doživela je veliki krah u završnici utakmice na stadionu "Artemio Franki" protiv borbenog Bazela (1:2).

Viola je jedini pogodak postigla u 25. minutu utakmice, a strelac je bio Artur Kabral. Bio je to sedmi gol Brazilca ove sezone, što ga čini najboljim strelcem ovog takmičenja.

Takođe, tim iz Firence je uspeo da postigne makar jedan gol na poslednjih 11 utakmica Lige konferencije.

Ipak, poslednju reč imali su gosti. Endi Dijuf je postigao izjednačujući gol u 71. minutu, da bi šok usledio u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je Zeki Amduni postigao pobedonosni gol za Švajcarce.

undefined

U drugoj polufinalnoj utakmici, AZ Alkmar imao je dobar rezultat na gostovanju Vest Hemu sve do poslednje četvrtine utakmice, a onda se sve srušilo za samo devet minuta.

Holanđani su poveli u 41. minutu preko Rejndersa, a izjednačenje „čekićarima“ doneo je Said Benrama u 67. sa bele tačke.

Kada se mislilo da će to biti konačan rezultat, Majkl Antonio je postigao pobedonosni pogodak za potpuni preokret tima iz Londona.

Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka.