RUTINSKI PROTIV KRAGUJEVČANA TSC uz promašen penal do ubedljive pobede nad Radničkim

Poraz od Partizana nije značajno uzdrmao izabranike Žarka Lazetića. Nije išlo sve glatko u Kragujevcu, ali je ostvarena rutinska pobeda, što samo govori da je ekipa iz Bačke Topole došla do tog nivoa da većinu mečeva u Superligi može „peške“ da odradi.

Tako je bilo i protiv Radničkog. Poveli su gosti već u 20. minutu, a strelac je bio Đakovac iz penala. Radnički je došao do izjednačenja u 27. minutu preko nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Luke Milunovića. U tim trenucima je domaćima i delovalo da njihovi ljubimci mogu da pariraju favoritu, pa čak i da su miljenici fortune, jer Đakovac u 33. minutu nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

ŠOK ODLUKA Grci blizu da preseku: Finale njihvog Kupa igra se u Beogradu?

I taman kada je izgledalo da će se na poluvreme otići u egalu, Čalušić je doneo drugo vođstvo TSC. Ispostavilo se da je taj detalj odlučujuće uticao na ishod meča. Sve dileme oko pobednika rešio je Nemanja Petrović golom u 60. minutu za 3:1. A konačnih 4:1 postavio je Ratko u 86. minutu.