"GRAĐANI" NE ODUSTAJU OD TITULE Siti lako protiv "svraka", hit sezone u Premijer ligi polako posustaje

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Njukasla sa 2:0, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Siti je upisao 18. pobedu od početka šampionata i drugi je na tabeli sa 58 bodova, odnosno ima dva manje od Arsenala koji kasnije danas dočekuje Bornmut.

Na drugoj strani, Njukasl je ostao na petoj poziciji sa 41 bodom. Bila je ovo peta uzastopna utakmica u Premijer ligi u kojoj Njukasl nije upisao pobedu.

AP Photo/Dave Thompson

Ekipa Pepa Gvardiole je povela iz prve šanse na utakmici, a sve je završio Fil Foden koji se u 15. minutu "prošetao" kroz odbranu Njukasla.

U jeku najvećih napada Njukasla, pobedu Sitija potvrdio je Bernardo Silva u 67. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Fudbaleri Mančester sitija u narednom kolu Premijer lige gostuju Kristal Palasu, dok će Njukasl ugostiti Vulverhempton.