POLJACI SU POBEDNICI VEČERI Leh ide u osminu finala Lige konferencije, Fjorentina ponovo pobedila Bragu

Fudbaleri Fjorentine plasirali su se večeras u osminu finala Lige konferencija, pošto su u revanš utakmici plej-ofa na svom terenu pobedili Bragu sa 3:2.

Fjorentina je u prvom meču pobedila sa 4:0, pa je dalje prošla ukupnim rezultatom 7:2.

Braga je večeras povela golovima Andrea Kastra u 17. i Alvara Dijaloa u 34. minutu. Domaći su smanjili preko Rolanda Mandragore u 37. minutu, a zatim je u 50. minutu posle upotrebe VAR tehnologije poništen gol njegovog saigrača Artura Karbala.

Fjorentina je izjednačila u 58. minutu golom Rikarda Saponare, a pobedu je obezbedio Kabral u 83. minutu.

U osmini finala je i Bazel, koji je na svom terenu pobedio Trabzonspor sa 2:0, nakon što je u prvoj utakmici turski tim pobedio sa 1:0.

Golove za Bazel večeras su postigli Zeki Amduni u 13. i Andi Zekiri u 76. minutu.

Najbolju priliku za pogodak turski tim imao je u 27. minutu, ali je Anastasios Bakasetas promašio jedanaesterac.

Fudbaleri Leha plasirali su se u osminu finala pošto su na svom terenu u Poznanju pobedili Bodo Glimt sa 1:0. U prvom duelu bilo je 0:0.

Jedini pogodak postigao je Mikeal Isak u 63. minutu.

Žreb za osminu finala Lige konferencija obaviće se u petak od 13 časova u Nionu.