VEČE ZA PAMĆENJE NA "NOU KAMPU" Tri gola za devet minuta, čeka nas paklen revanš, Pavlović srušio Romu

Bio je ovo meč o kojem će se dugo pričati. Meč dostojan završnice Lige šampiona, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu.

U ostalim mečevima, Ajaks i Union su odigrali bez golova, Šahtjor je pobedio Ren 2:1, dok je Salzburg bio bolji od Rome - 1:0.

Junak Salcburga je bio Nikolas Kapaldo u finišu meča.

Postigao je gol u 88 minutu na asistenciju Strahinje Pavlovića.

Iako je prvo poluvreme na "Nou Kampu" završeno bez golova, daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Šanse su se smenjivale kao na traci, a blistali su golmani, De Hea i Ter Štegen.

A, onda u drugih 45 minuta "vatromet".

Barsa je povela u 50. minutu, posle kornera Rafinje, Alonso je na drugoj stativi ostao sam i glavom pogodio prvi ugao za 1:0.

Ipak, u narednih devet minuta, Junajted je uspeo da preokrene. Već u 53. minutu Fred je proigrao Rašfordu koji opet beži Alonsu i pogađa prvi ugao, a ovaj pogodak ide i na dušu do tada odličnog Ter-Štegena. U 59. minutu Junajted je preokrenuo, ponovo je najveći deo uradio Rašford koji je pobegao Albi i uputio oštar centaršut kroz peterac, a lopta se od Kundea odbila u mrežu.

U 76. minutu Rafinja poslao savršenu loptu kroz peterac, Levandovski je bio na njoj, ali je nije zakačio pa je pogodak pripisan Brazilcu.

Barsa je u finišu krenula u totalnu ofanzivu, Fati je imao dobar udarac, De Hea je bio na mestu, a onda je i posle prekida odbrnaa Junajteda umalo sama sebi dala gol.

Jedno je sigurno, čeka nas spektakl u revanš koji se za sedam dana igra na "Old trafordu".

AJAKS - UNION BERLIN 0:0

BARSELONA - MANČESTER JUNAJTED 2:2 (0:0)

SALCBURG - ROMA 1:0 (0:0)

ŠAHTJOR - REN 2:1 (2:0)

Kraj!

90. minut - Ulazimo u samu završnicu.

88. minut - Goool! Salcburg je poveo protiv Rome - 1:0!

84. minut - Sada igrači Barselone traže penal, zbog igranja rukom Freda, ali igra se dalje.

80. minut - Nastavljaju i jedni i drugi da ređaju šanse! Sve pršti!

76. minut - Goooool! Levandovski donosi izjednačenje Barsleoni! Spektakl se nastavlja!

64. minut - Tražio je Rašford penal nakon što je pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

59. minut - Goooool! Ren smanjuje na 2:1, strelac je Toko Ekambi!

59. minut - Gooool! Junajted vodi! Kunde je postigao autogol posle centaršuta Rašforda!

53. minut - Gooool! Rašford donosi izjednačenje Junajtedu, kratko je trajalo slavlje Barselone!

50. minut - Gooool! Barselona vodi, a strelac je Alonso, kojem je nedavno preminuo otac, pa je posle pogotka pogledao u nebo i tako proslavio gol kojim je domaćin poveo protiv Junajteda!

49. minut - Na drugoj strani u prilici je bio Sančo, ali još uvek nema promene rezultata.

47. minut - Odličan udarac Rafinje iz okreta, ali lopta završava pored stative.

46. minut - Nastavljene su utakmice, nadamo se da ćemo videti više golova.

Poluvreme! Golove smo videli samo na utakmici Šahtjor - Ren, na ostalim mečevima, napadači nisu raspoloženi!

45. minut - Goool! Šahtjor vodi 2:0! Bondarenko je realizovao penal!

40. minut - Finiš prvog poluvremena, a na četiri utakmice samo jedan gol!

34. minut - Neverovatno šta brani Ter Štegen, sada je Rašford odlično šutirao, ali je Nemac još bolje intervenisao!

28. minut - Sada je Veghorst imao šansu.
Bio je sam pred Ter Štegenom, ali je Nemac uspeo da mu odbrani udarac.

26. minut - Prilika za Sanča! Dobar napad Junajteda po desnoj strani, centrirao je Van Bisaka, a Sančo sa nekih desetak metara šutirao.

19. minut - Velika prilika za Barselonu. Bruno je izgubio loptu, Pedri je šutirao, ali ostaje 0:0, mnogo sreće za goste.

11. minut - Gooool! Šahtjor vodi protiv Rena, strelac je Kriskiv.

9. minut - Evo velike prilike za Barselonu, Levandovski je šutirao, ali je sjajno reagovao De Hea.

6. minut - Evo prilike za Junajted, Malasija je pokušao, ali nema promene rezultata.

1. minut - Utakmice su počele!

18.12 - Barselona u duel ulazi sa prve pozicije u La Ligi i nizom od osam uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, dok Junajted u Ligi Evrope ima niz od pet pobeda zaredom.

18.11 - U centru pažnje je susret Barselone i Mančester junajteda. Dva tima se nikada ranije nisu sastajali u ovom takmičenju UEFA.

18.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama 1/16 finala Lige Evrope. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa ova četiri meča.