HRVATSKOJ BITKA ZA BRONZU "Vatreni" srušili marokanski san i osvojili treće odličje
AP Photo/Martin Meissner

Hrvatska je u meču za bronzu pobedila Maroko sa 2:1. Tako su "vatreni" došli do trećeg odličja, posle bronze 1998. i srebra 2018. godine.

Sa druge strane, srušen je san Afrikanaca da se okite medaljom na Mundijalu.

Prvo poluvreme je bilo spektakularno! Igralo se otvoreno sa velikim brojem prilika na obe strane.

Igrao se sedmi minut kada je Joško Gvardiol doneo prednost "vatrenima".

Bila je to sjajna akcija. Lovro Majer je centrirao, Ivan Perišić utrčao, vratio glavom za Gvardiola na desetak metara koji je pogodio iz samu stativu!

Ipak, Marokanci su vrlo brzo uzvratili, tačnije samo dva minuta kasnije. Dari je kaznio grešku u odbrani Hrvatske i poravnao rezultat.

A, onda u finišu prvog poluvremena trenutak odluke. Mislav Oršić je postigao jedan od najlepših golova na Svetskom prvenstvu. Odložio je loptu od Marka Livaje na ivici šesnaesterca, naciljao dalji ugao i sjajno pogodio!

Drugo poluvreme nije bilo previše zanimljivo, mada su i jedni i drugi imali po nekoliko solidnih prilika, rezultat se nije menjao.

Mogla je Hrvatska u 87. minutu i do trećeg gola, ali je Mateo Kovačić sa sedam metara šutirao pored gola Maroka.

Poslednju šansu Marokanci su imali preko En Nesirija u šestom minutu nadoknade, ali je on šutirao preko gola.

Hrvatska - Maroko 2:1 (2:1)

Strelci: Gvardiol 7, Oršić 42 - Dari 9

Stadion: Kalifa internacional (Doha)

Sudija:  Abdulrahman Al-Džasmin (Katar)

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić, Majer (od 66. Pašalić) – Kramarić (od 61. Vlašić), Livaja (od 66. Petković), Oršić (od 95. Jakić).

Maroko:  Bono – Hakimi, Dari (od 64. Benun), El Jamik (od 67. Amalah), Alah – Sabiri (od 46. Šair), El Hanus (od 56. Unahi), Amrabat – Ziješ, En Nesiri, Bufal (od 64. Zaruri).

Kraj! Pobeda Hrvatske koja osvaja bronzanu medalju!

90. minut - Šest minuta nadoknade!

87. minut - Kovačić je imao čist zicer i priliku da reši pitanje pobednika, ostaje 2:1.

85. minut - Hrvatska sve bliža pobedi i bronzi.

81. minut - Pašalić je pogodio u ruku Benuna, ali ona je bila uz telo, od svega samo korner.

76. minut - Sada Marokanci traže penal! Sudija odmahuje glavom.

HRVATSKOJ BITKA ZA BRONZU

75. minut - Velika prilika za Maroko, Livaković sjajno brani šansu u kojoj je bio Ziješ!

74. minut - Sporna situacija u šesnaestercu Maroka. Joško Gvardiol je pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa Sofijanom Amrabatom, ali je glavni arbitar odmahnuo rukama.

71. minut - Preti Nikola Vlašić samo koji minut pošto je ušao u igru. Njegov udarac sa dvadesetak metara otišao je preko gola.

65. minut - Sada solidna prilika za Marokance, ali je posle centaršuta Zaruri slabo zahvatio loptu.

59. minut - Napokon su Marokanci krenuli sa ofanzivnom igrom, ali bez rešenja za odbranu Hrvatske.

52. minut - Hrvati konstantno pritiskaju protivničku odbranu. Stvaraju šanse "vatreni", ali za sada se Marokanci odlično brane.

47. minut - Odličan udarac Oršića, lopta ipak pogađa spoljni deo mreže, biće korner.

Poluvreme! Hrvatska vodi 2:1!

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu!

42. minut - Gooool! Hrvatska ponovo vodi! Fenomenalan gol Oršića! Odložio je loptu od Marka Livaje na ivici šesnaesterca, naciljao dalji ugao i sjajno pogodio!

40. minut - Sjajni potezi Ziješa koji je šutirao sa velike daljine, međutim, bez opasnosti po gol Livakovića.

37. minut - Zapretio je En Nesiri glavom nakon kornera, ali odlazi lopta pored gola.

33. minut - Prošao je Bufal u saradnji sa mladim El Hanusom po levoj strani, ali na kraju ne dobija Maroko ni korner. Maroko sve opasniji.

29. minut - Prilika za Maroko. Prošao je Hakimi po desnoj strani, oštro centrirao u sredinu ali iza leđa En Nesirija koji nije uspeo da zahvati loptu.

AP Photo/Francisco Seco

24. minut - Sjajan lažnjak Modrića kojim je izbacio iz igre rivala, a onda dosta lukavo šutirao, ipak Bono brani uz manje probleme.

17. minut - Novi dobar napad Hrvatske, probao je Kramarić, brani Bono.

14. minut - Ređaju se napadi kao na traci. Šutirao je Josip Stanišić sa distance, ali lopta je otišla daleko od gola.

9. minut - Gooool, 1:1, Dari. Vraća se Maroko odmah u igru. Greška u odbrani Hrvatske, koju koristi defanzivac Maroka i donosi svom timu izjednačenje glavom.

7. minut - Gooool! Hrvatska već vodi! Kakvu su samo akciju "prodali" Marokancima... Lovro Majer je centrirao, Ivan Perišić utrčao, vratio glavom za Joška Gvardiola na desetak metara koji je pogodio iz samu stativu!

2. minut - Odmah šansa za Hrvatsku! Bono je pokušao da promeni stranu iz peterca i za malo zatresao sopstvenu mrežu.

1. minut - Utakmica je počela!

15.00 - Ipak ništa od minuta ćutanja! Iako je prvobitno stigla informacija da će meč za treće mesto kao i finale Svetskog prvenstva u Kataru početi minutom ćutanja zbog smrti Siniše Mihajlovića, to neće biti slučaj.

Minuta ćutnja neće biti zato što je u petak kada je legendarni fudbaler i trener preminuo već ukazana počast. Tada je na meču legendi održan minut ćutanja.

14.27 - Utakmica će početi minutom ćutanja, u čast Siniše Mihajlovića, potvrdio je Arsen Venger. asdfg

Minut ćutanja će se održati i pred finale između Argentine i Francuske povodom prerane smrti nekadašnjeg srpskog fudbalera i trenera.

14.23 - Nijedna od 19 prethodnih utakmica za treće mesto nije završena jedanaestercima, a samo jedna je odlučena u produžecima, 1986. godine kada je Francuska pobedila Belgiju sa 4:2.

14.20 - Maroko je najveće iznenađenje turnira i prva je afrička reprezentacija koja je ušla među četiri najbolje na svetu.

14.19 - U hrvatskom timu Marcelo Brozović je neizvestan zbog povrede butnog mišića, kao i Joško Gvardiol koji je pod injekcijama igrao polufinale protiv Argentine zbog problema sa stopalom. Josip Juranović je propustio poslednji trening

14.17 - Hrvatska i Maroko su se već sastali na Svetskom prvenstvu u Kataru, kada je u prvom kolu grupe F bilo 0:0

14.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru u kojoj se sastaju Hrvatska i Maroko. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katara.