SAN AFRIKANACA SE NASTAVLJA Maroko u uzbudljivom meču na penale srušio Špance, svetskog prvaka  iz 2010. godine i igraće u četvrtfinalu Mundijala u Kataru
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Maroko je izbacio Španiju! Senzacija na Mundijalu u režiji fenomenalnih boraca sa afričkog kontinenta. Oni su posle boljeg izvođenja penala savladali Španiju sa 3:0.

Nijedan gol nismo videli tokom regularnih 90 minuta, a ni u produžetcima. Totalno ludilo videli smo u penal serije, gde su Španci promašili sva tri penala! Čudesno je branio Bono... Sarabija, Soler i Buskets nisu našli način da pošalju loptu u njegov gol. Na kraju je Hakimi panenkom brutalno ponizio "furiju".

Tokom 120 minuta videli smo veliki broj prilika na obe strane. Pravo je čudo da nismo za dva sata fudbala videli gol. Maroko je prošio 3-4 zicera... Isto i Španija, s tim da je "furija" u 120. minutu pogodila čak i stativu.

Prava je drama bila gotovo čitav tok meča.

Treba istići da je Maroko imao neverovatnu podršku sa tribina, gde je bilo više od 25.000 njihovih navijača. Na kraju je nastala slavlje o kome će se još dugo pričati. Čini se da ovaj fantastični tim još nije rekao svoju poslednju reč na Mundijalu. Jedna stvar je izvesna - veliki broj neutralnih ljubitelja fudbala biće svim srcem uz Maroko. Možda je došlo vreme da svetski fudbal dobije senzaciju o kakvoj nije mogao ni da sanja.

Maroko će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Portugal - Švajcarska.

Maroko - Španija (3:0) (Penali)

Španija: Simon, Alba, Laport, Rodri, Ljorente, Buskets, Pedri, Gavi, Asensio, Olmo, Tores

Maroko: Bono, Mazraui, Sais, Agerd, Hakimi, Amrabat, Unahi, Amala, Bufal, En Nesiri, Žiješ

Penali:

2:0 - Ostaje prednost za Maroko! Promašio je Serhio Buskets!

2:0 - Prvi penal koji maše Marokanci!

2:0  - Soler promašuje, Maroko ima sve u svojim rukama!

2:0 - Pogađa Ziješ, duplirao je Maroko prednost!

1:0 - Sarabija pogađa stativu!

1:0 - Vodi Maroko!

Drugi produžetak:

120. minut - Kakva šansa za Sarabiju da reši ovaj meč! Gledaćemo penale!

115. minut - Ponovo Maroko ne koristi sjajnu priliku! Potpuno neverovatno šta se dešava!

106. minut - Počeo je i drugi produžetak!

EPA-EFE/Neil Hall

Produžeci:

103. minut - Kakva šansa za Maroko! Ali, ipak ne koriste Afrikanci tu priliku!

95. minut - Veliku priliku imali su Marokanci, ali u kontri je ipak dosuđen ofsajd!

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Drugo poluvreme:

82. minut - I dalje bez promene rezultata, sve smo bliži produžecima

71. minut - Pritiskaju Španci, međutim, dobro se snalaze Marokanci u odbrani, odolevaju za sada

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

63. minut - Promenila je Španija dva šrafa u ofanzivi, Asensio i Gavi su se preselili na klupu, a na terenu su sada Morata i Soler

60. minut - Ponovo smo se vratili u stanje sa početka utakmice kada najviše loptu imaju Laport i Rodri. Španija još uvek nema jasan plan da razbije odbranu Maroka

55. minut - Prvi šut u okvir gola Španaca - raspalio je Olmo iskosa sa leve strane, ali je slobodni udarac direktno udario na Bonoa koji je odbio loptu daleko od gola

46. minut - Počeo je drugi period igre!

Prvo poluvreme:

42. minut - Kakav presing Marokanaca! Dobra je to prilika bila, sjajan dribling Bufala, ali ipak nisu uspeli da iskoriste ovu sjajnu priliku

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

32. minut - Krenuo je Maroko ofanizvno, novi udarac, ali brani se Španija

20. minut - Nova prilika za Španiju, ali dobri u odbrani Marokanci

14. minut - Dobra prilika sada i za Maroko, ali na mestu je bio golman španske ekipe i nije dozvolio nikakvo iznenađenje

8. minut - Za sada miran tok utakmice, bez prevelikih uzbuđenja

1. minut - Utakmica je počela!

15.25 - Dobar i dan dobrodošli na naš blog posvećen osmine finala između Maroka i Španije.