FRAJBURG UBEDLJIV PROTIV BERLINA Majnc i Frankfurt remizirali
EPA

Drugoplasriala ekipa nemačkog prvenstva je već posle 20 minuta imala tri gola prednosti, a do tog trenutka na „Ecropa Park“ stadionu viđena su dva penala i crveni karton.

Italijan Vinčenco Grifo je u četvrtom minutu sa bele tačke doneo prednost Frajburgu, isti igrač je dva minuta kasnije duplirao vođstvo svog tima, a Robin Knohe u desetom minutu nije realizovao najstrožu kaznu za goste.

ISTORIJA U KATARU Žene po prvi put sude mečeve na Svetskom prvenstvu

Grifo je u 20. minutu iz penala kompletirao het-trik, a prethodno je Diogo Leite zaradio direktan crveni karton. Italijan je četvrti strelac lige iza Kristofera Nkukua iz Lajpciga sa 12, Markusa Tirama iz Borusije Menhengladbah i Niklasa Filkruga iz Verdera sa po deset, dok devet ima i Džamal Musijala iz Bajerna.

Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postavio je Mihael Gregorič.

Frajburg na pauzu ide sa druge pozicije i sa samo četiri boda manje od vodećeg Bajerna, dok je Union Berlin u velikoj krizi. Ekipa iz prestonice je u poslednja tri meča osvojila samo bod uz gol razliku 2:11.

Frajburg će 21. januara 2023. gostovati Frajburgu, a Union Berlin istog dana dočekuje Hofenhajm.