NOVI VELIKI KIKS TADIĆEVOG AJAKSA Bivši napadač Zvezde šokirao "kopljanike"
EPA/ MAURICE VAN STEEN

Vodio je Ajaks 3:1, ali je Emen uspeo da izvuče bod, pa tako "kopljanici" ni treći meč zaredom nisu upisali trijumf.

Kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije Dušan Tadić odigrao je ceo meč i upisao dve asistencije.

Emen je iznenadio goste u šestom minutu kada je Džeron Veldmejt fenomenalno pogodio same rašlje iz slobodnog udarca.

Ipak, izjednačenje je usledilo samo dva minuta kasnije kada je Tadić proigrao Keneta Tejlora, da bi isti tandem doneo preokret u 21. minutu.

Četiri minuta kasnije već je bilo 3:1 u korist Ajaksa, a Tejlor je ovog puta bio asistent za strelca Bergvajna.

Delovalo je tada da će Ajaks rutinski meč privesti kraju, ali je usledio šok.

Nizale su se šanse za Emen, a konačno je jednu u nizu iskoristio bivši napadač Crvene zvezde Rišairo Živković i u poslednjih pola sata doneo pravu dramu.

Domaći su pritiskali očajnu odbranu Ajaksa, koja je klecala i konačno poklekla u 84. minutu.

Tada je Bučuari uputio centaršut, niko nije zahvatio loptu i ona je odsela u mreži Remka Pasvera.