Milenković strelac u pobedi Fjorentine, Jović prekinuo seriju
EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Veliku ulogu u trijumfu Fjorentine imao je reprezentativac Srbije Nikola Milenković koji je bio strelac vodećeg pogotka za goste.

Odigrao je veoma sigurno svih 90 minuta, dok je Luka Jović bio na terenu do 78. kada je umesto njegao ušao Kabral. Luka je prekinuo tako golgetersku seriju, pošto je na prethodna dva meča postigao pogodak. Imao je srspki napadač nekoliko dobrih prilika, ali nije uspeo da ih realizuje.

Domaćin je do izjednačenja došao u 35. minutu preko Mbale Nzole, on je odlično reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Pobedio "violi" doneo je Kabral koji je u igru ušao umesto Jovića. Igrao se 90. minut, kada je bio na pravom mestu, iskoristio odbijenu loptu i poslao je u mrežu za konačnih 1:2.

Na meču Kremonezea i Udinezea igranom u istom terminu od 15 časova nije bilo golova.