KAKVA LUDNICA U KATALONIJI, LEVANDOVSKI SPASIO BARSELONU Liverpul ponizio "policajce", het-trik Salaha
AP Photo/Joan Monfort

Ovo je rezultat koji je Katalonce značajno udaljio od udaljili od osmine finala Lige šampiona, ali imajući u vidu kako se kretao rezultat, moraju biti zadovoljni ovim bodom.

Dva velika rivala su se pre osam dana sastala u Milanu i tada su "nero-azuri" odneli pobedu golom Hakana Čalhanolua, a sada smo gledali spektakularan meč.

Barselona je povela u finišu prvog dela preko Dembelea.

Ipak, u nastavku je Inter bio bolji rival. Najpre je izjednačenje doneo Barela u 50. minutu, već je to bio rezultat kojim bi gosti bili veoma zadovoljni. Ipak, nisu se Milanezi na tome zaustavili, pogotkom Lautara Martineza u 63. minutu su poveli.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Levandovski je vratio nadu Kataloncima, kad je u 82. minutu pogodio uz dosta sreće. Navijače na “Nou Kampu” je na kratko utišao Lautaro Martinez, koji je po drugi put pogodio u 89. Minutu, ali je u drugom minutu nadoknade Levandovski ponobo doneo izjednačenje.

U istoj grupi Bajern je rutinski savladao Plzenj u Češkoj – 4:2.

Liverpul je slavio u ostrvskom derbiju, na gostovanju Rendžersu – 7:1. Škoti su poveli u 17. minutu golom Afrilda, tada je proključao “Ajbroks”. Ipak, Redsi su došli sebi, izdržali su početni pritisak i potom preokrenuli. Izjednačenje je doneo Firmino u 24. minutu, Brazilac je potom pogodio i u 55. za vođstvo. Trijumf ekipe Jirgena Klopa potvrdili su Nunjez u 66. i Salah golovima u 76, 80. i 82, i Eliot u 89. minutu.

Totenhem je ostvario vrlo važan trijumf protiv Ajntrahta – 3:2.

U istoj grupi Marsej je i drugi put lako slavio protiv Sportinga – 2:0.

Porto je iskoristio kiks Atletika, pa je posle trijumfa protiv Leverkuzena u gostima – 3:0, portugalski tim došao na drugo mesto na tabeli.

BARSELONA - INTER 3:3 (1:0)

(Dembele 40, Levandovski 82, Levandovski 90+2. - Barela u 50, Martinez u 63, Gosens u 89. minutu)

BAJER LEVERKUZEN - PORTO 0:3 (0:1)

(Vlkanova 62, Kliment 75. - Galeno 7, Taremi iz penala u 53. i 64 minutu)

PLZENJ - BAJERN MINHEN 2:4 (0:4)

(Mane 10, Miler 14, Gorecka u 25. i 35. minutu)

RENDŽERS - LIVERPUL 1:7 (1:1)

(Arfild u 17. - Firmino u 24. i 55, Njunjez u 66. minutu, Salah u 76, 80. i 82, Eliot u 87. minutu)

SPORTING - MARSEJ 0:2 (0:2)

(Genduzi iz penala u 20, Sančez u 30. minutu)

TOTENHEM - AJNTRAHT 3:2 (3:1)

(Son 20, 36, Kejn iz penala u 28. - Kamada u 14, Gece u 88. minutu)

90+1 - Kakva ludnica u Kataloniji! Levandovski donosi novo izjednačenje Barseloni!

89. minut - Šok za Barselonu, Gosens donosi prednost Interu.

82. minut - Barselona je izjednačila protiv Intera - 2:2, gol postiže Poljak Levandovski.

76. minut - Liverpul vodi 4:1 u Glazgovu, tek što je ušao u igru, Salah je pogodio!

75. minut - Drugi gol za Viktoriju u Plzenju postiže Kliment, ali Bajern vodi 4:2.

66. minut - Liverpul vodi 3:1 u Glazgovu, strelac je Njunjez!

64. minut - Porto vodi 3: u Leverkuzenu, ponovo je iz penala dao gol Taremi.

61. minut - Isključen je i Pedro Gonkalveš, Sporting igra sa dva igrača manje protiv Marseja

55. minut - Liverpul dolazi do preokreta, strelac je Firmino.

50. minut - Inter dolazi do izjednačenja u Barseloni, strelac je Barela - 1:1.

45. minut - Poluvreme! Veliki broj golova ove večeri!

40. minut - Barselona probija bunker Intera. Sjajna akcija, Serđi Roberto za Usmana Dembelea i katalonski tim je poveo.

36. minut - Totenhem sada ima dva gola prednosti protiv Ajntrahta - 3:1, efektan pogodak Sona!

35. minut - Bajern se poigrava, ponovo Gorecka za 4:0!

30. minut - Marsej koristi brojčanu prednost u Lisabonu, strelac je Sančez, posle pregleda VAR snimka ustanovljeno da nije bio u ofsajdu.

28. minut - Preokret Totenhema, Kejn je pogodio iz penala.

25. minut - Bajern gazi, Gorecka povećava na 3:0!

24. minut - I Liverpul stiže do izjednačenja, strelac je Firmino.

20. minut - Padaju golovi kao na traci, Son donosi izjednačenje Totenhemu.

18. minut - Marsej vodi protiv Sportinga. Dosuđen je jedanaesterac za goste koji je uspešno izveo Genduzi.

17. minut - Arfild je doveo Rendžers u vođstvo.

14. minut - Kamada je šokirao navijače Totenhema i razgalio veliki broj pristalica iz Frankfurta.

14. minut - Bajern gazi i u Plzenju, već vodi sa 2:0, gol je postigao veteran Tomas Miler.

10. minut - Bajern preko Manea dolazi do vođstva. Veliki je favorti šampion Nemačke i očekuje se mnogo golova na ovoj utakmici.

7. minut - Gol! Porto već vodi, strelac je Galeno.

2. minut - Sane je odmah pripretio, ali odbranio se Plzenj.

1. minut - Utakmice su počele!

20.22 - Zanimljiv će biti i duel Rendžersa i Liverpula na "Ajbroksu", kao i Totenhema i Ajntrahta u Londonu.

20.20 - U drugom meču ove grupe sastaju se Plzenj i Bajern Minhen.

20.17 - Derbi se igra na "Nou Kampu" gde se sastaju Barselona i Inter. Dva velika rivala su se pre osam dana sastala u Milanu i tada su "nero-azuri" odneli pobedu golom Hakana Čalhanolua.

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama četvrtog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.