DERBI HOLANDIJE PRIPAO AZ ALKMARU Prvi poraz Tadićevog Ajaksa u prvenstvu još od februara (VIDEO)
EPA/ MAURICE VAN STEEN

Bio je ovo prvi neuspeh Kopljanika u šampionatu još od kraja februara.

Domaća ekipa nanela je prvi poraz u sezoni aktuelnom šampionu koji je nakon pobede PSV protiv Fejenorda 4:3 na vrhu tabele izjednačen sa Filipsovcima sa po 18 bodova. AZ ima bod manje od vodećeg tandema.

Kopljanici su poveli u 12. minutu pogotkom Kudusa, ali finiš prvog poluvremena u potpunosti je pripao ekipi iz Alkmara.

JOVIĆ NIJE HTEO DA IGRA Italija bruji o potezu Srbina na meču protiv Verone

De Vit je u 40. minutu izjednačio, a u šestom minutu sudijske nadoknade, kada su igrači oba tima očekivali znak arbitra da krenu put svlačionice, Odgard je iskoristio uspavanost odbrane gostiju i rutinski savladao Pasvera za konačnih 2:1.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić odigrao je ceo meč za goste.

PSV je u sjajnom derbiju savladao Fejenord 4:3, a zbog bolje gol razlike lider je prvenstva sa čak 28 postignutih golova (i deset primljenih).Čovek odluke bio je Obispo koji je u 83. minutu doneo sva tri boda domaćoj ekipi.