BENFIKA ŠOKIRALA SRPSKI JUVENTUS Siti srušio Dortmund, PSŽ posle preokreta bolji od Zvezdinog dželata (VIDEO)
AP Photo/Antonio Calanni

Najveće iznenađenje priredila je Benfika koja je u Torinu pobedila Juventus sa 2:1.

Krenulo je sjajno za Juventus. Igrao se peti minut kada je Arkadijuš Milik pogodio na asistenciju Paredesa za vođstvo "stare dame".

Nakon deset minuta igre u drugom delu Benfika je stigla do potpunog preokreta. Golman domaćih Perin odbranio je udarac Rafe Silve, ali je na loptu naleteo David Neres i doveo "orlove" do vođstva.

Igrači Juventusa bili su šokirani nakon primljenog gola i od tog šoka nisu mogli da se oporave do kraja meča. Benfika je bila bliža trećem pogotku, ali su šanse za ubedljiviju pobedu gostiju propustili Neres i Rafa Silva.

Prvu i poslednju veliku priliku da donese bod Juventusu imao je štoper Bremer tri minuta pre kraja meča.

Naši reprezentativci Vlahović i  Kostić, baš kao i cela ekipa Juventusa, nisu se proslavili večeras.

U drugom meču grupe "H" Makabi je poveo protiv PSŽ-a, ali su "sveci" preokrenuli i slavili u Haifi sa 3:1.

Domaći su "senzacionalno" poveli u 24. minutu kada je Haziza sjajno uposlio Šerija, a ovaj poslao loptu u mrežu Donarume.

Trinaest minuta trajalo je vođstvo domaćih, a onda je Lionel Mesi poravnao rezultat.

Preokret favorizovanim gostima doneo je Kilijan Mbape u 69. minutu, asistent kod njegovog gola bio je raspoloženi Mesi.

Konačan rezultat postavio je Nejmar dva minuta pre isteka 90. minuta.

Derbi grupe "G" između Mančester sitija i Borsuije Dortmund rešio je, a ko bi drugi, nego Erling Haland. "Građani" su slavili sa 2:1, a gol odluke postigao je fantastični Norvežanin.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a onda su gosti poveli nakon 11 minuta igre u drugom delu. Rojs je proigrao Džada Belingema, a Englez doveo "milionere" do vođstva.

Deset minuta pre kraja utakmice Siti je gubio, ali je još jednom Gvardiolina ekipa pokazala sposobnost da brzo preokreće stvari u svoju korsti.

Domaćin je stigao do izjednačenja u 80. minutu, De Brujne je uposlio štoper Džona Stouna koji pogađa mrežu Dortmunda.

Pobedu "građanima" doneo je bivši napadać Dortmunda Erling Haland "akrobatskim" golom samo četiri minuta kasnije, sjajno mu je spoljnom asistirao Kanselo.

Drugi meč ove grupe Kopenhagen - Sevilja završen je bez golova, 0:0.

Čelsi je odigrao samo 1:1 na svom terenu protiv Salcburga.

Napoli je kao gost bio bolji od Rendžersa sa 2:0, dok je istim rezultatom Real savladao Lajpcig.

REAL MADRID - LAJPCIG 2:0 (0:0)

86. minut - Napoli rešava pitanje pobednika na "Ajbroksu".

80. minut Real je u Madridu poveo golom Valverdea, 1:0

80. minut - Mančester siti je izjednačio, Džon Stones je strelac 1:1

75. minut - Salcburg je izjednačio u Londonu, Okafor je strelac

69. minut - Mesi dvostruki strelac za potpun preokret PSŽ u Izraelu, 1:2

68. minut - Napoli je poveo iz drugog penala na utakmici. Poltano je siguran

58. minut - Napoli je promašio penal u Glazgovu, Zjelinski je šutirao. Rendžers ostaje sa igračem manje isključen je Sands.

57. minut - Goool! Dortmund je poveo protiv Sitija golom Belingama.

55. minut - Šok u Torinu, potpuni preokret, Neres dovodi Benfiku u vođstvo 1:2

48. minut - Čelsi je poveo u Londonu, strelac je je Rahim Sterling.

45. minut - Poluvreme!

44. minut - Žoao Mario donosi izjednačenje Benfici golom iz penala.

37. minut - Mesi donosi izjednačenje Pari Sen Žermenu.

27. minut - Prilika za Benfiku. Ramos je šutirao glavom, ali je Matija Perin bio na visini zadatka.

24. minut - Goool! Kakav šok! Makabi Haifa vodi protiv Pari Sen Žermena, Šeri je strelac.

18. minut - Na ostalim utakmicama mreže miruju.

10. minut - Filip Kostić se našao u šansi, ali ostaje 1:0 za Juventus.

5. minut - Goool! Juventus vodi golom Milika. Paredes je izveo slobodan udarac, a Milik sjajno glavom reagovao i doneo prednost klubu iz Torina.

1. minut - Utakmice su počele!

20.25 - Pari Sen Žermen igra u Izraelu protiv Zvezdinog dželata Makabi Haife.

20.20 - Očekuje se da zanimljiv meč na "Etihadu" odigraju Mančester siti i Borusija Dortmund.

20.17 - Ljubiteljima fudbala u Srbiji najzanimljivi će biti meč u Torinu, gde se sastaju Juventus i Benfika. Od prvog minuta na terenu će biti srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić.

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama drugog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.