SRBIN OSTAO BEZ TROFEJA PSV razbio Ajaks i osvojio Superkup Holandije
EPA

Fudbaleri PSV-a osvojili su večeras prvi trofej u sezoni, pošto u Superkupu Holandije u Amsterdamu pobedili Ajaks sa 5:3.

Ajaks je poveo u 15. minutu pogotkom Stivena Bergvejna, ali je PSV do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat preko Gusa Tila koji je bio strelac u 32. i drugom minutu sudijske nadoknade.

Antoni je u 54. minutu doneo izjednačenje Ajaksu, a PSV je potom u razmaku od četiri minuta ponovo preokrenuo stvari u svoju korist. Prvo je Kodi Gapko u 65. minutu pogodio za 3:2, a onda je Til u 69. minutu kompletirao het-trik.

EPA

Tri minuta kasnije Mohammed Kudus je je pogodio za 4:3, a tačku na ovaj meč stavio je Ćavi Simons u 91. minutu.

Ajaks je od 76. minutu igrao sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Kalvin Basi.

Nova sezona u holandskom prvenstvu počinje narednog vikenda.