POTOP HRVATA Austrija razbila komšije na debiju Rangnika, Danci šokirali Francuze u Ligi nacija
AP Photo/Lisa Leutner

Na "Gradskom vrtu" u Osijeku debitovao je Ralf Rangnik kao selektor Austrije i ostvario jednu od najvećih pobeda te zemlje u gostima u poslednjih nekoliko godina.

Da će Austrijanci odigrati fantastičan meč najavio je Marko Arnautović u 41. minutu kada je prošao dvojicu protivničkih igrača i efektno pogodio ugao.

Između 54. i 57. minuta je sve bilo gotovo kada je Austrija postigla još dva pogotka.

Najpre je Mihael Gregorič povisio na 2:0, da bi tri minuta kasnije Marsel Sabicer efektno pogodio sa velike udaljenosti.

Fudbaleri Danske napravili su iznenađenje u prvom kolu grupne faze Lige nacija (A) kada su pobedili selekciju Francuske rezultatom 2:1.

RASTANAK POSLE PET GODINA Francuz napustio Arsenal, vraća se u nekadašnji klub?

"Galski petlovi" su na teren izašli u najjačem sastavu, a rezervista Andreas Korneliju sa dva gola im je presudio.

Francuzi su poveli preko Karima Benzeme u 51. minutu igre nakon čega u igru ulazi napadač Trabzonspora umesto Kaspera Dolberga, koji je i doneo Skandinavcima pobedu.

U okviru grupe 4 "A" divizije Holanđani su na gostovanju savladali Belgiju rezultatom 4:1.

U okviru grupe "C", Kazahstan je savladao Azerbejdžan sa 2:0, dok je Belorusija izgubila kod kuće od Slovačke sa 0:1.

U grupi "D" Letonija je pobedila Andoru sa 3:0, dok je Lihtenštajn kao domaćin izgubio Moldavije sa 0:2.