LIVERPUL  KAZNIO INTER! "Redsi" jednom nogom u četvrtfinalu, Bajern u poslednjem momentu izborio remi sa Salcburgom!

Fudbaleri Liverpula na gostujućem terenu savladali su Inter rezultatom 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, dok su Salcburg i Bajern odgirali su nerešeno u Austriji (1:1).

Inter je bio dosta  konkretniji od samog starta meča. Najozbiljiniju šansu su imali  u 15. minutu kada Hakan Čakanhoglu pogodio  pogodio prečku.

Takođe u 44. minutu sjajno šansu je imao Edin Džeko, ali nije uspeo to da realizuje.

LIVERPUL  KAZNIO INTER!

Prvih 20 minuta drugog poluvremena, gledali smo sličnu situiaciju. Inter je napadao, redsi su se branili, a onda je usledio totalni preokret.

Prvo je Firmino pogodio u 75. minutu, a zatim je Salah u 82. minutu potvrdio pobedu.

Tako je Liverpul o velikoj prednost pred duel u svom gradu.

Što se tiče duela u Austriji. Salcburg je u 21. minut poveo golom Adamua. Do kraja prvog poluvremena oba tima su imali svoje šanse, ipak nije bilo golova.

U drugom poluvremenu Bajern je bio vidno dominatniji, a oto se isplatilo u 90. minutu kada je precizan bio Kinglsi Koman.

Tako je Salcburg propustio idealnu šansu da sa prednošću otputuje u Minhen.

Inter - Liverpul (0:2)

STADION: Đuzepe Meaca.

Sudija: Simon Marčinjak (Poljska).

INTER: Handanović – Škrinijar, De Fraj, Bastoni – Damfris, Vidal, Brozović, Čalhanoglu, Perišić – Martinez, Džeko

LIVERPUL: Alison, Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson – Eliot, Fabinjo, Alkantara – Mane, Žota, Salah

Salcburg-Bajern (1:1)

STADION: Salcburga.

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

SALCBURG: Kon - Kristensen, Solet, Vober, Ulmer - Kaparo, Kamara, Seivald - Arnoson - Okafor, Adejemi.

BAJERN: Urlih - Pavar, Šule, Enrnadez - Koman, Toliso, Kimih, Gnabri - Sane, Miler - Levandovski

90. minut - Kinglsi Koman pogađa za izjednačenje

85. minut - Malo je falilo da Adamu udvostruči prednosti Salcburga

82. minut - Mohamed Salah udvostručava prednost Liverpula

75. minut - Firmino pogađa za vođstvo Liverpula

68. minut - Mirniji period u Milanu

63. minut - Diaz je imao odličnu šansu da dovede Liverpul u vođstvo

61. minut - Ponovo je pokušao Džeko, ipak bez uspeha

59. minut - Džeko postiže gol za Inter, ipak arbitar je dosudio ofsajd

54. minut - Snažno je šutirao Kingsli Koman

52. minut - Vrlo dobro Ivana Perišić ubacuje loptu, ipak nije se dobro snašao Lautaro Martinez

46. minut - Počelo su druga poluvremena

Kraj prvo poluvremena

44. minut - Malo je falilo da se Džeko upiše u listu strelac, ipak prćitao ga je Alisaon

42. minut - Sjajna šansa za Seža Gnabrija, ipak ništa od gola

35. minut - Odlična reakcija Konatea, sjajno je pročitao napad Intera

33. minut  - Nova šansa z Salcburg, ipak bez uspeha

30. minut - Kakva velika prilika za Bajern. Leroj Sane je imao idelanu šansu, lopta je otišla pored gola

22. minut - Sadio Mane je probao atraktivno makzicama, ipak bez uspeha

EPA/Matteo Bazzi

21. minut - U Austriji Salcburg vodi portiv Bajerna, strelac je Adamu

16. minut - Pokušao je glavom Miler, ali ništa od goal za Bajern

15. minut - Hankan Čakanoglu pogađa prečku

10. minut - Centaršut Robertsona, ipak bez uspeha

4. minut  - Šutira pored gola igrač Intera Lautaro Martinez